Mevlide Türkiye’nin bir çok yerinden nur talebeleri ile Bediüzzaman Hazretlerinin talebelerinden Hüsnü Bayramoğlu ile Mehmet Fırıncı ağabeyler de katıldı.
Nur talebeleri Çamlık Mevlidi’nde buluştu
![Nur talebeleri Çamlık Mevlidi’nde buluştu 1](https://cdn.risalehaber.com/gallery/1001_1.jpg)
![Nur talebeleri Çamlık Mevlidi’nde buluştu 2](https://cdn.risalehaber.com/gallery/1001_2.jpg)
Kur’an-ı Kerim ile başlayan programda Risale-i Nur’dan dersler yapıldı. İman hizmetiyle ilgili gelişmeler paylaşıldı. Çamlık Mevlidi kapanış duasını Hafız Abdullah yaptı. Ardından kılınan namaz ve ikramdan sonra program sona erdi.
![Nur talebeleri Çamlık Mevlidi’nde buluştu 3](https://cdn.risalehaber.com/gallery/1001_3.jpg)
Şaşaalı müdafaanın sahibi
Çamlık Mevlid'i olarak da bilinen programa her yıl olduğu gibi bu yıl da geniş bir katılım bekleniyor. Ahmet Feyzi Kul'un mezarı Aydın Ortaklar ilçesi Çamlık Kabristanı'nda bulunuyor.
1898'de Isparta'nın Uluborlu kazasında doğan ve Ege Bölgesi'ne yerleşen Ahmet Feyzi Kul, Nurculuk davalarında yaptığı müdafaa ile adalet tarihine 'şaşaalı müdafaanın sahibi' olarak geçti.
![Nur talebeleri Çamlık Mevlidi’nde buluştu 4](https://cdn.risalehaber.com/gallery/1001_4.jpg)
1948'de Bediüzzaman Hazretleriyle birlikte Afyon Hapishanesi'nde yattı. Ahmet Feyzi Kul, İslamiyet'i müdafaa etmesi, cifir ve ebced üzerine çalışmalarıyla tanındı. 1972'de vefat etti.