Nihat Hatipoğlu: Peygambersiz bir din istiyorlar

Nihat Hatipoğlu: Peygambersiz bir din istiyorlar

Ünlü ilahiyatçı Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu uyardı

A+A-

Manisa'nın Yunusemre ilçesinde düzenlenen 2. Yunus Emre Günleri etkinliklerine katılan ünlü ilahiyatçı Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, "Peygambersiz bir din kurmak istiyorlar. 'Muhammed Mustafa'ya gerek yok' diyorlar. Onun yerine başkalarını koyacaklar. Bu hasta anlayışa karşı ne olur uyanık olunuz. Allah onlara fırsat vermesin" dedi.

Allah dostlarının hiçbir zaman unutulmaması gerektiğini belirten Hatipoğlu,"İlçemizin adını aldığı Yunus Emre, peygamberimizin hicretinden 700 sene sonra yaşamıştır. Öğretileriyle bizlere ışık tutmuştur. Bu yol öyle güzel ki; bugüne kadar bozulmamış. Bu İslam'a kendini adamış Allah dostlarını unutmamak gerekir" dedi.

FETÖ'nün gerçekleştirdiği 15 Temmuz darbesiyle ilgili konuşan Hatipoğlu, "15 Temmuz akşamı büyük bir travma yaşadık. Milletin bu direnişini sembolize eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dı. O hain planları yapanlar başarılı olsaydı, bugün Türkiye çok farklı olurdu. O geceden sonra dikkat etmemiz gerekiyor. O yalnızca bir örnektir. Peygambersiz bir din kurmak istiyorlar. 'Muhammed Mustafa'ya gerek yok' diyorlar. Onun yerine başkalarını koyacaklar. Bu hasta anlayışa karşı ne olur uyanık olunuz. Allah onlara fırsat vermesin" şeklinde konuştu.

İslam dünyasının en büyük ve tek önderinin Hz. Muhammed (SAV) olduğunu belirten Hatipoğlu, konuşmasını şöyle tamamlandı: "Hz Yunus'un geçtiği bir yol var. Aynı yoldan birçok eren, Allah dostu geçti. Muharrem ayındayız. Muharrem ayının en önemli özelliklerinden biri peygamberimizin Mekke'den Medine'ye göç ettiği ay olmasıdır. Hz. Peygamber, Mekke'de Müslümanlar yaşayamaz hale gelince sahabesini gönderiyor. Kendisini bir başına bırakıyor. Öldürülmek isteniyor. Yakın dönemde tüm İslam liderleri bu tür suikastlerle öldürülmeye çalışılmıştır. Hz. Peygamberimiz de yaklaşık 30 kez öldürülmeye çalışılmıştır. Müslümanlar hep bertaraf edilmişlerdir. Allah, şerlerinden ümmeti korusun. Allah nebisi, bu tür suikastlerle karşı karşıya iken Mekke'de Cebrail onu uyarıyor. O gece Mekke'den Medine'ye göç ediyor. Bize düşen, bütün gayretimizle doğru yolda yürümek… Allah bize yardım edecektir. Mucizeler beklemeyelim. Mucizeler son peygamberle sona ermiştir. Bize düşen doğru yolda, Allah'ın yolunda yürümek. Muhammed Mustafa'dan başka bize önder yok"

iha

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.
1 Yorum