Müzik ve şiir gecesi: İş adamları sanatla ilgilenmeli

Müzik ve şiir gecesi: İş adamları sanatla ilgilenmeli

CNT Cantoy Müzik Yapım’ın organizasyonunu üstlendiği müzik ve şiir gecesi Bursa Tayyare Kültür Merkezinde düzenlendi

A+A-

Risale Haber-Haber Merkezi

Bursa Büyükşehir Belediyesinin katkılarıyla düzenlenen gecede tasavvuf müziği sanatçıları Ahmet Feyzi ile Mesut Yavaş, dizi ve sinema sanatçısı Mürşit Ağa Bağ’ın yanı sıra, geçtiğimiz günlerde “Toprak Kokusu” adıyla ilk albümünü çıkaran İbrahim Yılmaz sahne aldı. 

İş adamları sanatla ilgilenmeli

Metin Yalçın'ın sunuculuğunu üstlendiği programın açış konuşmasını yapan Cantoy Müzik’in kurucusu, şair ve işadamı Eyüp Otman, iş adamlarının işlerinin dışında bir sanat dalıyla ile ilgilenmesi ve sanatçılara destek vermesi gerektiğini, diğer sermaye sahiplerine örnek olması düşüncesi ile böyle bir çabanın içine girdiğini belirtti. 

Otman, “Ben sanat dalı olarak şiiri seçtim. Yıllar öncesinden yazdığım şiirlerimi bugün geliştirdim. Ve bu yazdığım şiirlerin satırlar arasında kalmayıp kulaklara ve yer bulursa oradan da gönüllere girmesi için bir çabanın içine girdim” dedi.

Otman, konuşmasının ardından yazdığı, Kemal Taşçeşme’nin bestelediği “Bursa’nın Manevi Bülbülleri” şiirini seslendirdi.

Maneviyata götüren sanata destek maalesef çok az

Kınalı Kar, Mihrali, Hür Adam Said Nursi gibi birçok yapımda rol alan sinema ve ses sanatçısı Mürşit Ağa Bağ sahneye çıktı. “Aziz Üstadım Benim” adlı şiir albümünden şiirler seslendiren Bağ, yaptığı konuşmada sanatın önemine dikkat çekti.

Sanatın güzele, maneviyata götürdüğü gibi küfre de götürebildiğini belirten Bağ, “Maalesef küfre, maneviyatsızlığa götüren sanat daha çok. Çünkü ona destek veren çok. Maalesef inançlı insanların verdiği destek çok az” diyerek kendilerini her zaman destekleyen Eyüp Otman’a teşekkür etti.

Mürşit Ağa Bağ, Mehmet Akif Ersoy’un oğlu ile ilgili bir oyun yazdığını ve yakında sahneleyeceklerini de sözlerine ekledi.

Daha sonra ses sanatçıları sahne aldı. Sanatçılar Ahmet Feyzi, İbrahim Yılmaz ve Mesut Yavaş Eyüp Otman'ın yazdığı Kemal Taşçeşme'nin bestelediği ezgileri seslendirdi.

cnt1.jpgcnt2.jpgcnt3.jpgcnt4.jpg

cnt5.jpgcnt7.jpgcnt6.jpgcnt8.jpg

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.
1 Yorum