Mustafa Sungur: Zannediyorduk ki Bediüzzaman kendini gizliyor meğerse...

Bediüzzaman Said Nursi hazretlerinin talebelerinden merhum Mustafa Sungur ağabeyin 23 Mart 2000 tarihinde çekilen bir videoda telefonda yaptığı konuşmada muhatabına İslamiyete dair müjdeleri hatırlatıyor.

Bediüzzaman hazretlerinin vefat yıldönümüne tevafuk eden 23 Mart 2000 yılını gösteren kısa videoda Sungur ağabey telefonda yaptığı konuşmada muhatabına İslamiyete dair müjdeleri hatırlatıyor. 

"Daha dur bakayım daha Rusya tamamen Müslüman olmadı, Amerika daha Müslüman olmadı" ifadelerini kullanan Sungur ağabey, Bediüzzaman'ın "nev-i beşerin dini fıtrisi İslamiyet olacaktır" sözlerine dikkat çekiyor.

Mustafa Sungur ağabeyin sözleri şöyle:

"Risale-i Nur'u okusanız veya dinlesiniz Nurun her bir kitabı bir Said'dir. Siz hangi kitaba baksanız benimle karşı karşıya görüşmekten on defa ziyade hem faydalanır hem hakiki bir surette benimle görüşmüş olursunuz." Bunu levha halinde Emirdağ'da, Isparta'da kapıya bunu astırmıştı. Her gelene okutturuyordu. Bunu biz o zaman pek anlamıyorduk. Yani Üstad kendini gizliyor, eserleri nazara veriyor. Meğerse kendi gittikten sonra aynı eserler, aynı mana, aynı kendisi hayattaymış, ders veriyormuş tarzında hizmete devam edecekmiş. Onun için Üstadın son anları daha gelmedi. Daha dur bakalım daha Rusya tamamen Müslüman olmadı, Amerika daha Müslüman olmadı. Diyor ya "nev-i beşerin dini fıtrisi İslamiyet olacaktır." 

18 Nisan 2017 Salı 10:33
İzlenme: 3763

VİDEOYA YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.
5 Yorum
Benzer Videolar