Mustafa Sungur ağabeyin oğlu Ahmet Sungur dualarla uğurlandı

Mustafa Sungur ağabeyin oğlu Ahmet Sungur dualarla uğurlandı

Ahmet Sungur'un cenazesi İstanbul Fatih camiinde kılınan ikindi namazının ardından Eyüp Sultan kabristanına defnedildi

Risale Haber-Haber Merkezi

Bediüzzaman Said Nursi Hazretlerinin merhum talebelerinden Mustafa Sungur ağabeyin oğlu Ahmet Sungur dualarla defnedildi.

İnşaat Yüksek Mühendisi olan Ahmet Sungur bir müddettir hastanede kanser tedavisi görüyordu. Ahmet Sungur'un cenazesi İstanbul Fatih camiinde kılınan ikindi namazının ardından Eyüp Sultan kabristanına defnedildi.

Cenazeye Bediüzzaman Said Nursi Hazretlerinin talebelerinden Hüsnü Bayramoğlu ile Mehmet Fırıncı ağabeyler ve çok sayıda nur talebesi katıldı.

ÖLÜMÜ VEREN O'DUR

وَيُمِيتُ Yani, mevti veren Odur. Yani, hayat vazifesinden terhis eder, fâni dünyadan yerini tebdil eder, külfet-i hizmetten âzâd eder. Yani, hayat-ı fâniyeden, seni hayat-ı bâkiyeye alır. İşte şu kelime, şöylece fâni cin ve inse bağırır, der ki:

Sizlere müjde! Mevt idam değil, hiçlik değil, fenâ değil, inkıraz değil, sönmek değil, firak-ı ebedî değil, adem değil, tesadüf değil, fâilsiz bir in’idam değil. Belki, bir Fâil-i Hakîm-i Rahîm tarafından bir terhistir, bir tebdil-i mekândır. Saadet-i ebediye tarafına, vatan-ı aslîlerine bir sevkiyattır. Yüzde doksan dokuz ahbabın mecmaı olan âlem-i berzaha bir visal kapısıdır. (21. Mektup)

HABERE YORUM KAT
YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.
3 Yorum