Müftüden hac ve umre görevlilerine uyarı

Müftüden hac ve umre görevlilerine uyarı

Kayseri Müftüsü Ali Maraşlıgil, hac ve umrede görev alacak 34 ilin kafile başkanları ve din görevlilerine, "İşimizi doğru yapalım ki, hiç kimse Başbakanlık İletişim Merkezi'ne (BİMER) şikayette bulunmasın'' dedi.

A+A-

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın "2013-2014 Umre Organizasyonunda Görevlendirilecek Kafile Başkanları ve Din Görevlileri Kayseri Bilgilendirme Bölge Toplantısı" Kayseri Müftülüğü Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi. Toplantıya Diyanet İşleri Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdür Vekili Ergün Yücel, Kayseri Müftüsü Ali Maraşlıgil, umre organizasyonu için 34 ilden katılan 22 kafile başkanı, 113 din görevlisi, 3 bayan irşat görevlisi katıldı.

KİMSE BİMER'E MÜRACAAT ETMESİN

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından Kuran okunması ile başlayan toplantının açılış konuşmasını Kayseri Müftüsü Ali Maraşlıgil yaptı. Maraşlıgil yaptığı konuşmada, "Umre ve hac ibadetini yapmak için götürdüğümüz insanlar hürmete, hizmete layık olan insanlardır. Allah, bizi rehber olarak görevlendiriyor. Allah takdir etmese Allah'ın kulları kalem kıpırdatamaz. Lütfen biraz dikkat, birileri yaptığımız yanlışlıktan dolayı bizleri Başbakanlık İletişim Merkezi'ne (BİMER) müracaat etmesin. Çünkü teşkilatımızın çıtası çok yüksek. Ülkenin bulunduğu durum itibariyle umre ibadetinin çok büyük önem arz ediyor" dedi.

BU MÜCADELE YOKLUKLARLA BAŞLADI

Kutsal yolculuk öncesi yapılan toplantının öneminden bahseden Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdür Vekili Ergün Yücel ise, "1979 yılında resmen hac organizasyonu Bakanlar Kurulu kararı ile başladığı günden bugüne umrenin çeşitli kademelerinde hizmetlerimiz oldu. Yeri geldi 15 kişilik odalar, yeri geldi klimasız odalar oldu. Gerçekten manzara anlatabildiği kadar yokluklarla başladı. Bütün bunları geride bırakarak 2013 yılına kadar ana fikre baktığımız zaman şu an burada bulunan hazurunun değeri mutlaka büyüktür. Size çok önem veriyoruz, kafiledeki değerinizi biliyoruz" diye konuştu.

Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.