Motosikleti üç kez çalındı, üçünde de buldu

Motosikleti üç kez çalındı, üçünde de buldu

29 yaşındaki Onurcan Başaran'a ait motosiklet 6 ayda üç kez evinin önünden çalındı. Genç adam motosikletini her defasında bulup getirmeyi başardı. Peki bunu nasıl yaptı?

Hırsıza kilit dayanmadı, her bağladığında kırıp aldılar motosikletini.

Aynı motosiklet, hırsızlar tarafından 6 ayda tam 3 kere çalındı. Motosikletin sahibi, motosikletinin izini sürdü, her defasında bu motosikleti geri getirmeyi başardı.

Motosiklet ilk çalındığında evin önünde kapıya kilitle bağlı halde duruyordu. Aracının olmadığını fark eden Onur Başaran’ın aklına, motosikletinde takip sistemi olduğu geldi.

Hırsızların çaldığı motosikletini dedektif gibi iz sürerek Okmeydanı'nda buldu. Tekrar eve getirdi ve bu sefer çalınmasın diye çok sağlam bir kilit aldı. Ancak aradan 1,5 ay geçti ve motosikleti yine çalındı.

Motosikletini kümeste buldu

Takip sistemi ona yine yol gösterdi. Motosikleti bu kez Eyüp’te bir kümese saklanmıştı. Motosikleti için daha da sağlam kilitler aldı ve kilitledi. Aradan yine 1,5 ay geçti ve motosikletini yine yerinde bulamadı. Motosikleti bu seferde bir inşaat alanının yanında buldu.

Hırsızlar motosikleti çalmak için yaptığı 3 denemede de başarısız oldu. Pes ettiler mi, etmediler mi bilinmez ama Onurcan Başaran'nın kendine güveni tam.

trt

HABERE YORUM KAT
YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.