Mısır ve Katar arasındaki posta hizmetleri de durduruldu

Mısır ve Katar arasındaki posta hizmetleri de durduruldu

Mısır Posta Teşkilatı, bugünden itibaren Katar ile tüm posta hizmetlerini durdurduğunu açıkladı.

Mısır Posta Teşkilatı, bugünden itibaren Katar ile tüm posta hizmetlerini durdurduğunu açıkladı.

Posta Teşkilatında yapılan yazılı açıklamada, posta hizmetlerinin durdurulması kararının Mısır'ın Katar ile diplomatik ilişkilerini kestiğini duyurmasının ardından alındığı belirtildi.

Mısır İletişim ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığına bağlı Posta Teşilatı, Mısırlılara posta hizmetinin yanı sıra finans hizmeti de sunuyor.

Mısır Merkez Bankası Başkanı Tarık Amir, dün Mısır ve Katar bankaları arasındaki işlemlerin kesildiği ve yerel bankaların Katar riyali ile işlem yapmayı durdurduğu yönündeki haberleri yalanlamıştı.

Öte yandan Mısır, Katar'daki çıkarlarını gözetmek için Yunanistan'dan Mısır'ın Doha büyükelçilik işlemlerini devralması talebinde bulundu.

Mısır Dışişleri Bakanlığıından yapılan yazılı açıklamada, Dışişleri Bakanı Samih Şükri, Yunan mevkidaşı Nikos Kotzias ile yaptığı telefon görüşmesinde, Mısır'ın Katardaki çıkarlarını gözetmek için Yunanistan'ın Doha Büyükelçiliğinin Mısır Büyükelçilik işlemlerini devralması talebinde bulundu.

Kotzias'ın, Mısır'ın söz konusu talebini memnuniyetle karşıladığı ifade edilen açıklamada, Şükri'nin, Mısır'ın Doha Büyükelçiliğinin kapanacağını ve işlemlerin Yunanistan'ın Doha Büyükelçiliğinde yapılacağını söylediği kaydedildi.

AA

HABERE YORUM KAT
YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.