Minikler, harçlıklarını Suriyelilere gönderdi

Minikler, harçlıklarını Suriyelilere gönderdi

Kırıkkale’nin Yuva Mahallesi’nde bulunan Cumhuriyet İlkokulu öğrencileri, aralarında topladıkları bir miktar parayı Kimse Yok Mu Derneği’nin düzenlediği ‘Sana İhtiyacım Var’ isimli kampanya aracılığı ile Suriyelilere bağışladı.

A+A-

Kemal Başol'un haberi:

Cumhuriyet İlkokulu Müdürü Tevfik Delice, toplanan parayı, Kimse Yok Mu Derneği Kırıkkale Temsilcisi Şaban Durukal’a makbuz karşılığında teslim etti. Çocukların televizyonlarda Suriyeli çocukları görmesi üzerine kendi aralarında kampanya başlattıklarını açıklayan Okul Müdürü Delice, "Toplanan paralar öğrencilerin kendileri gayretleriyle oldu. Öğrencilerimiz, bu yardımı, kıt imkanlarına rağmen biriktirdiler. Bu fedakarlık para ile ölçülemez.” dedi.

Kimse Yok Mu Derneği Temsilcisi Şaban Durukal ise yardım için teşekkür ederek, “Bu kampanya, sivil toplum kuruluşlarının ortaklaşa düzenledikleri bir kampanyadan oluşuyor. Alınan paralar, aynı gün kampanya hesabına yatırılıyor.” diye konuştu.

Durukal, yardımseverleri ‘Sana İhtiyacım Var’ kampanyasına destek olmaya çağırarak, “Şimdiye kadar bazı tereddütleriniz olabilir, bazı siyasi çekişmeler karşısında tarafsızlığınızı muhafaza etmek isteyebilirsiniz ama basında gösterilen katliam görüntülerine karşı artık lütfen sessizliğinizi bozun, insanlık, adalet yanında yerinizi alın. Bizim inancımız, medeniyetimiz, dinimiz gereği bu konuyla ilgili ürpermeliyiz. Herkes ekmeğinin yarısını Suriye’de aç kalan, susuz kalan, her türlü insani yardıma ihtiyacı olan insanlara ulaştırmalıdır.” şeklinde konuştu.

Cihan

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.