2012 yılına kadar 350 bin metrekarelik alana sahip olan üniversite kampüsünde namaz kılmak için ayırlmış küçük bir alan bile yokken şimdi mescitlerin yanında cami de açıldı.
Mersin Üniversitesi'nde cami sevinci
Mersin Üniversitesi öğrencileri ibadetlerini temiz ve rahat bir ortamda yapmanın sevincini yaşıyor.
![Mersin Üniversitesi'nde cami sevinci 1](https://cdn.risalehaber.com/gallery/905_1.jpg)
![Mersin Üniversitesi'nde cami sevinci 2](https://cdn.risalehaber.com/gallery/905_2.jpg)
Kampüste önce hanımlar ve erkekler için hem Yenişehir hem de Çiftlikköy kampuslerinde mescit açıldı. Ardından caminin temeli atıldı. Cami şimdi ibadete hazır.
![Mersin Üniversitesi'nde cami sevinci 3](https://cdn.risalehaber.com/gallery/905_3.jpg)
![Mersin Üniversitesi'nde cami sevinci 4](https://cdn.risalehaber.com/gallery/905_4.jpg)
![Mersin Üniversitesi'nde cami sevinci 5](https://cdn.risalehaber.com/gallery/905_5.jpg)
![Mersin Üniversitesi'nde cami sevinci 6](https://cdn.risalehaber.com/gallery/905_6.jpg)
![Mersin Üniversitesi'nde cami sevinci 7](https://cdn.risalehaber.com/gallery/905_7.jpg)
![Mersin Üniversitesi'nde cami sevinci 8](https://cdn.risalehaber.com/gallery/905_8.jpg)
![Mersin Üniversitesi'nde cami sevinci 9](https://cdn.risalehaber.com/gallery/905_9.jpg)
![Mersin Üniversitesi'nde cami sevinci 10](https://cdn.risalehaber.com/gallery/905_10.jpg)
![Mersin Üniversitesi'nde cami sevinci 11](https://cdn.risalehaber.com/gallery/905_11.jpg)