Memura iyi haber

Memura iyi haber

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik bir televizyon kanalında açıklama yaptı. Toplu sözleşme görüşmeleriyle ilgili de açıklama yapan Bakan Çelik, "Amacımız bizim teklifimizle memurun talebinde arayı bulmak" dedi.

A+A-

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, memurlara zam için "Sendikalar teklifi verince kamu işvereni olarak bizim de teklif vermemiz gerekiyor. Bizim de orta vadeli plan ve programlarda artışların nasıl olacağı, kamu çalışanlarına zamların nasıl olacağı tanımlanmış. Bu çerçevede biz de ilk teklifimizi 2016 yılı için 4+4 olarak verdik. İlk toplantıdan sonra bunu 5+4'e taşıdık. Amacımız bizim teklifimizle memurun talebinde arayı bulmak. Teklifimiz son değil, belki yükselebilir." dedi.

Bakan Çelik, "Amacımız bizim teklifimizle memurun talebinde arayı bulmak" diyerek de sözlerini noktaladı.
Dün yapılan görüşmelerde Bakan Faruk Çelik, tekliflerini 2016 yılında 5+4 2015 yılı için ise 3+3 olarak revize ettiklerini söylemişti. Kamu Sendikaları Heyeti Başkanı Ali Yalçın da, “Kamu İşveren Heyetinin yeni bir teklifle gelmesini olumlu buluyor . Kasayı açmanızı bizi anlamaya başladığınızı gösteriyor. Kasayı açmanızı müzakereyi yeniden başlatmayı düşünülebilir" demişti.

Yeni Şafak 

 

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.