Matematik dersinde 'ney'le motivasyon

Matematik dersinde 'ney'le motivasyon

Aydın'da bir ilkokul öğretmeni, öğrencilerinin matematik dersine ilgisini müzikle arttırmaya çalışıyor. Matematik sorularını çözen öğrencilerine ney üfleyen öğretmen, onları rahatlatarak sorulara odaklanmalarını sağlıyor.

Aydın'da öğrencilerinin matematik dersine ilgisini artırmak isteyen öğretmen, onlara ders sırasında ney çalıyor.

Germencik ilçesindeki Hürriyet İlkokulu'nda görevli sınıf öğretmeni Sema Zahide Işılay Keyik, öğrencilerinin matematik dersine olan ilgisini artırmak için müziği kullanıyor

Matematik sorularını çözen öğrencilerine ney üfleyen Keyik, onları rahatlatarak sorulara odaklanmalarını sağlıyor.

Öğretmen Keyik, AA muhabirine yaptığı açıklamada, öğrencilerin sayısal derslerde başarısız olma korkusuyla gerildiğini belirterek, başarılarını artırmak için onları rahatlatmaya karar verdiğini söyledi.

Eğitim fakültesinin yanı sıra güzel sanatlar fakültesinde üflemeli çalgılar bölümünde de eğitim aldığını belirten Keyik, rahatlatıcı etkisini bildiği için müzikten faydalanmayı amaçladığını kaydetti.

Keyik, her öğretmenin ders öğretme tekniğinin farklı olduğunu, kendisinin bu şekilde bir öğretme yolu seçtiğini aktararak, "Onlara ders sırasında ney çalıyorum. Bu, onların motivasyonunu artırıyor, fiziksel ve ruhsal yönden rahatlatıyor. Bu şekilde daha büyük başarı sağladığını düşünüyoruz. Test sorularını çözerken onlar istiyorlar. 'Öğretmenim siz ney üfleyince biz dersimizi daha rahat yapıyoruz' diyorlar." diye konuştu.

"Daha büyük başarı sağlıyorlar"

Geçmiş dönemlerde neyin aynı zamanda tedavi alanında da kullandığını savunan Keyif, şunları kaydetti:

"Ruhsal yönden katkılar sağladığı ispatlanmıştır. Matematik dersinde çok fazla uygulamaya çalışıyorum. Çocuklar sorularını çözerlerken kendilerini vererek çözüyorlar. Daha büyük başarı sağlıyorlar. Bunun yanında Türkçe derslerinde şiirlerini okurken fon yapmaya çalışıyorum."

Mesleğini ve özellikle çocukları çok sevdiğini, her meslek gibi öğretmenliğin de gönül işi olduğunu belirten Keyik, bir işin severek yapılmasıyla başarının da beraberinde geleceğini sözlerine ekledi.

Öğrencilerden Rabia Duru ise ney sesiyle kendilerini çok iyi hissettiklerini belirtti.

Kader Ördeç ise ney sesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, bu sayede motivasyonlarının arttığını söyledi.AA

HABERE YORUM KAT
YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.
1 Yorum