Mamak'ta kentsel yenileme sürüyor

Mamak'ta kentsel yenileme sürüyor

İki ay önce 2 bin konutun temelinin atıldığı ve Ankara'nın Mamak ilçesinin iki ayrı mahallesini kapsayan Gülseren-Anayurt Kentsel Yenileme Projesi kapsamında çalışmalar hızla devam ediyor.

A+A-

Gecekondu izlerinin yok olduğu alanda artık modern binalar yükselmeye başladı. Konutların inşaat çalışmaları devam ederken, yeni binalar için temel atma çalışmaları da tüm hızıyla sürüyor. 437 bin metrekarelik alanda toplam 5450 konutun yapılacağı proje kapsamında konutların yanı sıra cami, lise, ilköğretim okulu, anaokulu, ticaret merkezleri, sağlık tesisi, sosyal kültürel tesis alanları ve ilçe emniyet müdürlüğü yer alıyor. TOKİ ile birlikte yürütülen proje kapsamında 1,5 yıl gibi kısa sürede yüzde 75’ in üzerinde hak sahibiyle anlaşma gerçekleştirildi.

YEŞİL DÖNÜŞÜM

Yükselen konutların beraberinde yeni bir kültürü de getireceğini belirten Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, konutların yükselmesinin mutluluk verici olduğunu kaydetti. Dönüşüm ve yenileme projelerinde yeşile önem verdiklerini kaydeden Akgül, "Proje alanının yüzde 20’si konut, yüzde 58’i yeşil alan, yüzde 22’si imar yolları ve sosyal donatılara ayrıldı. 6 ayrı konut tipi mevcut. Mamak, hızlı bir dönüşümle yemyeşil ve modern bir ilçe olma yolunda hızla ilerliyor. Kentsel dönüşümü hemşerilerimizin desteğiyle gerçekleştiriyoruz. Önce istişare ediyor, projeyi ortaya koyuyoruz, sonra hemşehrilerimizden destek istiyoruz. İlçemizin yaşam standartlarının yüksek olduğu bir yer haline dönüşerek estetik görünümüne kavuşması için kararlı adımlar atıyoruz." dedi.

Cihan

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.