Maliye: Öğrenim ve Harç Kredi Borçları Yapılandırılmayacak

Maliye: Öğrenim ve Harç Kredi Borçları Yapılandırılmayacak

Maliye, yüksek öğretim kredi borçları ile harç kredisi borçlarının yeniden yapılandırılmasına yönelik bir çalışma olmadığını açıkladı.

A+A-

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, süresinde ödenmeyen yükseköğretim kredi borçları ile harç kredisi borçlarının yeniden yapılandırılmasına yönelik bir çalışma bulunmadığını bildirdi.

CHP Antalya Milletvekili Osman Kaptan'ın soru önergesini yanıtlayan Maliye Bakanı, süresinde ödenmeyen yükseköğrenim kredi borçları ile harç kredisi borçları ve bu borçlara ilişkin gecikme zamlarının 6183 sayılı Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanun uyarınca tecil ve taksitlendirilmesi taleplerinin vergi dairelerince değerlendirilerek sonuçlandırılmasının mümkün bulunduğunu belirtti.

"HERHANGİ BİR ÇALIŞMA YAPMIYORUZ"

Maliye Bakanlığına bağlı tahsil dairelerinin süresinde ödenmeyen yükseköğrenim kredi borçları ile harç kredisi borçlarının Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanun hükümleri çerçevesinde takip ve tahsili ile görevli olduğunu ifade eden Şimşek, "Bakanlığımız bünyesinde söz konusu borçların yeniden yapılandırılmasına yönelik bir çalışma bulunmamaktadır" dedi.

Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.