Lavrov: Türkiye ile ilişkilerimiz daha özel

Lavrov: Türkiye ile ilişkilerimiz daha özel

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Almanya Başbakanı Angela Merkel ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmelerini yorumlayarak Rusya'nın Türkiye ile ilişkilerinin Almanya'dan daha iyi geliştiğini...

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Putin’in Soçi’de Merkel ve Erdoğan ile görüştüğünü kaydederek,  görüşmelerin faydalı geçtiğini ifade etti. Lavrov, “Türkiye ve Rusya birbirlerinden çok farklı. Farklı ortaklarımızın olmasını  göz önüne alırsak görüşmelerin sonuçları da farklı. Ancak Türkiye ile ilişkilerimiz daha özel, Almanya ile kıyasla daha olumlu hızıyla gelişiyor’ dedi. Lavrov, Rusya’nın Almanya ile ticaret hacmi hala en önemli konulardan biri. Almanya gibi diğer Avrupa ülkeleri de siyasetçiyi ve kendi çıkarlarını, ülkelerinin ve vatandaşlarının temel ekonomik çıkarlarından üstün tutuyor” ifadelerini kullandı.
 
  Türkiye ile ilgili açıklamalarda bulunan Lavrov, “Çok büyük projeleri hayata geçiriyoruz. Devlet başkanları sürecin nasıl geliştiğini görüşüp ne yapmaları gerektiğini anladı. Bu durum Akkuyu Nükleer Santrali için geçerli. Türk Akımı ve  işbirliğimizin birçok alanında çözümlendi. Devlet Başkanları tarafından gerekli talimatlar verildi, birlikte çalışmaya devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Star

HABERE YORUM KAT
YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.