Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri İtalya

Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri İtalya

Peygamber Sevdalıları Platformu Avrupa Koordinatörlüğü tarafından İtalya'nın Como kentinde düzenlenen Kutlu Doğum programı coşkulu anlara sahne oldu.

Avrupa Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından İtalya'nın Como kentinde düzenlenen Kutlu Doğum programı, Mevlana Kültür Vakfının organizesiyle gerçekleşti.

Sunuculuğunu İbrahim Buzrul'un yaptığı program, Yahya Abaylı'nın Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Programa İtalya'nın farklı illerinden gelen katılımcılar coşkuyla Peygambere salat ve selamda bulundu. Program ilahilerle devam etti.

Programa konuşmacı olarak katılan Hadin Kınaş, sözlerine Allah Resul'üne selam getirerek başladı. Allah Resulünün, ırkçılığı ayakları altına aldığı sözünü hatırlatan Kınaş, önemine “Resulullah Aleyhisselam bin dört yüz sene önce bunu kaldırdığı halde, buna karşı mücadele ettiği halde, bunu örneklerle bize gösterdiği halde, Allah-u Teala'nın bu kadar ayetine rağmen eğer hâlâ bugün İslam Alemi içerisinde ırkçılık, kavmiyetçilik, buna benzer duygular hala yaşıyorsa demek bizim İslam’dan anladığımız pek bir şey yoktur. Biz Müslümanlar Allah Resulünün Sünnetine tabi olmak zorundayız. O'nun dışında başka ideolojilere sarılamayız.” dedi.

Etkinlikte daha sonra kısa bir konuşma gerçekleştiren Said Aday, Müslüman erkek ve kadınların Hz Muhammed'i (sav) ve onun sahabelerini örnek alarak sosyal yaşam içerisinden elinden gelinceye kadar çocuklarıyla beraber hayatlarına yön vermeleri gerektiğini belirtti.

Mevlana Kız İlahi Grubunun etkinlikte seslendirdiği ilahiler ise tüm katılımcıların takdirini topladı.

Etkinlik yapılan duayla son bulurken Peygamber Sevdalıları Platformunun düzenlediği Kutlu Doğum Siyer Sınavında dereceye girenler de açıklandı. Buna göre, Suzan Can birinci olarak Umre ödülü, Meryem Deniz ikinci olarak tablet Havva Aday ise üçüncü olarak Risale-i nur külliyatı almayı hak kazandı.

Umre ödülünü Afrika'ya bağışladı

Umre ödülü kazanan Suzan Can’ın, “Kazandığım Umre ödülünü Afrika'ya bağışta bulundum. Orda su kuyusu açtırmak için. Zaten daha önce de niyetim buydu. Rabbim nasip etti.Avrupa Yetim der aracılığıyla bu hayra ortak olma istiyorum.” demesi duygulu anlar yaşattı.

İLKHA

HABERE YORUM KAT
YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.