Kurtulmuş: Bu millete artık zarar veremeyeceksiniz

Kurtulmuş: Bu millete artık zarar veremeyeceksiniz

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, "Bu milletin ne kadar büyük bir millet olduğunu 15 Temmuz’da gördük. Siz değil, bütün terör örgütlerini yanınıza alarak gelin, bu millete artık zarar veremeyeceksiniz." dedi.

A+A-

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanlığınca Şükrüpaşa Mahallesi'nde inşa ettirilen bilgievinin açılışında yaptığı konuşmada, milli mücadelenin önemli merkezlerinden birinde, "Dadaşlar diyarı" Erzurum’da olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Numan Kurtulmuş, milletin devletine sahip çıktığının en önemli göstergesinin de 15 Temmuz akşamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, "Bu bir darbe teşebbüsüdür. Çıkın sokaklara üç buçuk çapulcuya bu meydanları bırakmayın" çağrısına uyulması olduğunu aktardı.

Kurtulmuş, 15 Temmuz'da milletin tanklara, uçaklara karşı göğsünü siper ederken ülkeye, vatanına, inancına, bayrağına ve cümle aleme, üç-beş eşkıyanın artık eski dönemlerde olduğu gibi bu devlete el koyamayacağını gösterdiğine vurgu yaptı.

FETÖ'nün algı operasyonları

FETÖ'nün içeride ve dışarıda destekçileriyle Türkiye’ye karşı haince birtakım algı operasyonları yaptıklarına dikkati çeken Kurtulmuş, şöyle dedi:

"Ne yaparsanız yapın artık boş. Bu millet artık uyanmıştır. Bu milletin ne kadar büyük bir millet olduğunu, devletle milletin iç içe geçip kaynaştığını 15 Temmuz’da gördük. Siz değil, arkanızdaki bütün güçlerle gelin. Siz değil, bütün terör örgütlerini yanınıza alarak gelin, bu millete artık zarar veremeyeceksiniz, zararınız dokunmayacaktır. Bu millete karşı kalkan her eli kıracağız ve bu millete, bu devlete, bu ülkeye karşı ortaya konulan her tuzağı Allah’ın izniyle bozacağız."

Kurtulmuş, konuşmasının ardından Vali Seyfettin Azizoğlu, AK Parti Erzurum Milletvekili Orhan Deligöz, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Şeref Malkoç, belediye başkanları ve diğer protokol üyeleriyle birlikte bilgievinin açılışını gerçekleştirdi.

AA

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.