Kurtlar Vadisi Darbe İçin Soruşturma Başlatıldı

Kurtlar Vadisi Darbe İçin Soruşturma Başlatıldı

Kurtlar vadisi Darbe Hakkında Flaş gelişme Neler Oldu Kurtlar vadisi Darbe Yayınlanacak mı yoksa Yayınlanmıyacak mı?

A+A-

15 Temmuz’da gerçekleşen başarısız darbe girişimi öncesinde “Kurtlar Vadisi Darbe” ismi için patent başvurusu yapan Pana Film hakkında soruşturma başlatıldı. Pana Film adına Ali Çavuşoğlu, 24 Mayıs’ta Türk Patent Enstitüsü’ne (TPE) başvurarak “Kurtlar Vadisi Darbe” ibaresini markalaştırmak talebinde bulunmuştu. Başvuru incelendiği sırada 15 Temmuz günü darbe girişimi meydana geldi. TPE de bu gelişme üzerine başvuruyu reddetmekle kalmadı savcılığa bildirimde bulunma kararı verdi. Sabah’ın haberine göre, Enstitü Başkanı Prof. Habip Asan tarafından savcılığa gönderilen yazıda, “Bilindiği üzere ülkemizde 15 Temmuz 2016 gecesi Fetullahçı Terör Örgütü tarafından demokratik anayasal düzeni cebir ve şiddet kullanarak ortadan kaldırma girişiminde bulunulmuştur. ‘Kurtlar Vadisi Darbe’ ibareli marka başvurusu anılan darbe teşebbüsünden önce gerçekleşmiş olduğundan konunun suç oluşturabileceği şüphesi ile bildirilmesi uygun görülmüştür” denildi. Başvuru üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı.

15 Ağustos'ta attıkları bir tweet ile Kurtlar Vadisi Darbe isimli filmi çekeceklerini duyuran, ardından isim hakkının darbe girişiminden önce alınmasının ortaya çıkmasıyla kafalarda soru işareti bırakan Pana Film hakkında Türk Patent Enstitüsü'nün savcılığa başvurduğu ve konu ile ilgili soruşturma başlatıldığı öne sürüldü.

Sabah Gazetesi'nden Nazif Karaman'ın haberinde yer alan iddiaya göre, Pana Film adına Ali Çavuşoğlu, 24 Mayıs'ta Türk Patent Enstitüsü'ne başvurarak "Kurtlar Vadisi Darbe" ibaresini markalaştırmak talebinde bulundu. Başvuru incelenirken darbe girişimi yaşanması üzerine TPE başvuruyu reddetti ve savcılığa başvurdu.

Enstitü Başkanı Prof. Habip Asan tarafından savcılığa gönderilen yazıda, "Bilindiği üzere ülkemizde 15 Temmuz 2016 gecesi Fetullahçı Terör Örgütü tarafından demokratik anayasal düzeni cebir ve şiddet kullanarak ortadan kaldırma girişiminde bulunulmuştur. 'Kurtlar Vadisi Darbe' ibareli marka başvurusu anılan darbe teşebbüsünden önce gerçekleşmiş olduğundan konunun suç oluşturabileceği şüphesi ile bildirilmesi uygun görülmüştür" deniliyor.

Bu gelişmelerin yanısıra geçtiğimiz günlerde Beyaz TV'de yayınlanan Söylemezsem Olmaz isimli programda, yaklaşık 4 yıl önce yayınlanan, dizinin 159. bölümünde geçen bir mezarlık sahnesi gündeme getirilmiş ve Pana Film'in iddiasına göre kendilerine iftira atılmıştır. İşte Pana Film'in konu ile ilgili yaptıkları kamuoyu duyurusunun yer aldığı tweet;

 

MYNET

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.