Kurban Bayramı dualarla idrak edilecek

Kurban Bayramı dualarla idrak edilecek

Diyanet İşleri Başkanlığınca Kurban Bayramı'nın manevi atmosferinden en üst düzeyde istifade edilmesi, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının pekiştirilmesine katkı amacıyla camilerde özel program uygulanacak.

A+A-

Sabah namazı öncesi Yasin-i Şerif, namaz sonrası ise aşr-ı şerif ve Haşr suresinin son ayetleri okunacak, tesbihat yapılacak.

Sabah namazı öncesi Yasin-i Şerif, namaz sonrası ise aşr-ı şerif ve Haşr suresinin son ayetlerinin okunacağı ve tesbihat yapılacağı program ile Kurban Bayramı'nın manevi atmosferinden en üst düzeyde istifade edilmesi, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının pekiştirilmesine katkı sağlanması amaçlanıyor.

Diyanet İşleri Başkanlığı, Kurban Bayramı'nın manevi atmosferinden halkın en üst düzeyde istifade edebilmesi, neşe, coşku ve huzurun ülke genelinde hep birlikte teneffüs edilebilmesi, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının pekiştirilmesine katkı sağlamak amacıyla "Kurban Bayramı Özel Programı" başlığıyla genelge yayımladı.
Müftülüklere gönderilen genelgede programın, mahalli şartlar dikkate alınarak il ve ilçe müftülüklerine bağlı merkezi camiler başta olmak üzere tüm camilerde uygulanacağı belirtildi.

Genelgede sabah namazından önce okunacak Yasin-i Şerif ile başlayacak program çerçevesinde sabah namazı ile bayram namazı arasındaki bir saatlik sürede aşr-ı şerif ve Haşr suresinin son ayetlerinin okunması, tesbihat yapılması, dualar edilmesi gerektiği bildirildi.

Bayram vaazında ise kurban ibadetinin İslam dinindeki yeri ve önemi hakkında bilgi verilmesi, bayramın bireysel ve toplumsal hayattaki öneminin ve Müslümanlara yüklediği sorumlulukların vurgulanması istendi.
Bayram namazı sonrası bayramlaşma yapılmasına özen gösterilmesi gerektiği de kaydedildi.

AA

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.