Kur’an okudum diye Amerika'da şeytan ilan edildim

Kur’an okudum diye Amerika'da şeytan ilan edildim

Dünyaca ünlü Hollywood yıldızı Lindsay Lohan'ın Kur'an ve başörtüyle ilgili ilginç açıklamaları

A+A-

Bir süredir Türkiye’de Suriyeli mültecilerle bir araya gelen, çeşitli çalışmalarda bulunan dünyaca ünlü Hollywood yıldızı Lindsay Lohan, Habertürk TV’ye verdiği röportajda Türkiye’yi değerlendirdi. Türkiye ile ilgili uluslararası medyada çok yanlış bilgiler verildiğini ifade eden Lindsay Lohan, özellikle Gaziantep’te yaşadıklarını anlatırken duygulandı, “Türkiye dışarıda anlatıldığı gibi değilmiş” dedi.

Lohan, 15 Temmuz darbe girişimi ile ilgili "Darbe zamanı çok fazla fotoğraf, hikaye dolaşıyordu. Halkın birbiri için ayağa kalktığını gördük. Bu benim için çok duygusal bir an oldu. Erdoğan bu süreci çok iyi yönetti. Halk ona Cumhurbaşkanı olarak çok saygı duyuyor bu çok önemli bir mesaj" ifadelerini kullandı.

AMERİKA'DA ELİMDE KUR'AN GÖRDÜLER 

Amerika’da elinde Kur’an-ı Kerim’le bir paparazici tarafından görüntülendiğini ve sırf bu yüzden şeytan ilan edildiğini, adeta çarmıha gerildiğini ve ülkeyi terk ettiğini anlatan Lohan, “insanlar bana korkunç davrandı, sadece inancım, kendi isteğimle öğrenmek istediğim bir şey yüzünden. ‘Bunu gösteremezsin, kendine sakla’ dediler. Ben sizin her gün ne yaptığınıza bakıyor muyum?” şeklinde konuştu.

“BAŞÖRTÜLÜ KADINLARIN NE HİSSETTİĞİNİ ANLADIM”

Lindsay Lohan sözlerini şöyle sürdürdü:
"Bu olaydan sonra bu süreci sürekli yaşayan insanlar olduğunu düşündüm. Ötekileştirilmiş hissettim. Ve Türkiye’de insanların bu kadar güzel bir ülkede neden üzgün olduklarını, başörtülü kadınlara nasıl farklı bakıldığını anladım. Çünkü ben de aynısını hissettim.

Antep’te bir kadın bana o başörtüsünü verdi. Bundan onur duydum. Çünkü o kadın kendi usulünce benim, onun kültürünün bir parçası olmama izin verdi bu şekilde. Bunu yapmak zorunda değildi.

Sonuçta ben bir yabancıyım. Başörtünün rengini de çok beğenmiştim ve kadın o başörtüyü bana verdi. Belki sadece iki başörtüsü vardı ve birini bana verdi. Bunun gibi pek çok hikaye yaşandı.

O kadın bana, hiç mecbur değilken , beni tanımıyorken kendinden bir şey verdi. Ben de “çıkartmıyorum” dedim. Ama biraz korktum da. Çünkü insanlar sadece başörtümü görecek ve onun hakkında konuşacaktı. Nedenine dair gerçek sorular sormayacaklardı. Çünkü gerisi ilginç değil.

Tamam olabilir, manşet de olabilir başörtüsü Türkiye’de. Çünkü Türkiye’de bir kadın olarak özgür iradenizle bu seçimi yapabilirsiniz. İstediğinizi seçebiliyorsunuz ve bu kabul görüyor. Ben ABD’de Kur’an taşıyorum diye şeytan ilan edildim.

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.
1 Yorum