Kudüslüler 30 gün sonra Mescid-i Aksa'da namaz kılmaya başladı

Kudüslüler 30 gün sonra Mescid-i Aksa'da namaz kılmaya başladı

Siyonist işgal rejiminin Covid-19'un yeniden yayılmasını bahane göstererek Mescid-i Aksa'yı 30 gün süreyle ibadete kapalı tutmasından sonra bugün sabah namazından itibaren Kudüslüler yeniden burada namazlarını kılmaya başladı.

A+A-

30 gün süren kapalılıktan sonra bugün sabah namazında yüzlerce kişi namazlarını Mescid-i Aksa'da kılmak için buraya akın etti.

Kapalılık döneminde işgalciler gerek Kudüslülerin ve gerekse diğer şehirlerden gelenlerin Mescid-i Aksa'ya girmesini engellemiş ve özellikle Cuma günleri Cuma namazlarını burada kılmakta ısrar eden bazı kişileri de alıkoymuştu.

İşgal rejimi, Mescid-i Aksa'nın ibadete kapalı tutulduğu dönemde siyonist yerleşimcilerin gruplar halinde işgal askerlerinin himayesinde Mescid-i Aksa'ya baskınlar düzenlemelerine izin vermişti. Özellikle yahudilerin Yom Kippur (Af Günü) adını verdikleri dini bayramları sırasında çok sayıda yahudi yerleşimcinin Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlediği bildirildi.

Kudüslü Müslümanlar bugün Mescid-i Aksa'nın yeniden ibadete açılması münasebetiyle yaptıkları açıklamalarda bu kutsal mabedin kapalılık döneminde çok hüzünlü olduğunu, Kudüslülerin de ancak bu mabedi ihya ettikleri sürece görevlerini yerine getirmiş olabileceklerini dile getirdiler.

İLKHA

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.