Konya’ya 50 milyon dolarlık özel sağlık yatırımı

Konya’ya 50 milyon dolarlık özel sağlık yatırımı

Yapımına 2012 Mart’ında başlanan Mevlana Üniversitesi (MÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi inşaatının yüzde 80’i tamamlandı.

A+A-

Şirin Kabakçı'nın haberi:

Konya’nın merkezinde Aydınlıkevler semtinde yapılan 50 milyon dolar maliyetli sağlık tesisinde inşaat son aşamaya geldi.

İkisi katlı otopark olmak üzere toplam 3 bodrumla birlikte 17 katlı inşa edilen yeni hastane, Konya’nın ve bölgenin en büyük, en modern tıp fakültesi hastanelerinden biri olacak.

MÜ Tıp Fakültesi Hastaneleri Koordinatörü Prof. Dr. Sıddık Ülgen, Başhekim Doç. Dr. Mehmet Borazan ve inşaatın teknik sorumlusu Yakup Aksakal, gazetelerin temsilcilerine, yeni hastane binasını gezdirdi. Prof. Dr. Sıddık Ülgen, 42 bin 500 metrekare kapalı alana sahip yeni hastane binasının, en son teknolojiyle donatılarak akıllı bina konseptinde inşa edildiğini söyledi. Ülgen, “Bölgemizin hem sağlık ihtiyaçlarını karşılayacak hem de konfor beklentisini daha üst seviyeye çıkaracak biçimde tasarlanan yeni hastanemiz, yurtdışından birçok hastaya da şifa dağıtılmasında aracı olacak. Üstün kalitede hizmet vermesinin yanı sıra başta doktor ve hemşire yetiştirecek olan merkezimiz, bölgede referans hastane olarak hizmet verecektir. Alışılmış sağlık hizmeti anlayışına farklı bir boyut kazandıracak olan Mevlana Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi, eylül ayında hizmete açılacak.” dedi.

Teknik sorumlu Yakup Aksakal da poliklinik, yani ayakta teşhis ve tedavi ve sosyal hizmetlerin tümünün çözüldüğü podyum binada 100’den fazla poliklinik, onkoloji ünitesi, güzellik-estetik merkezi, VIP-check-up ünitesi, 14 ameliyathane, yoğun bakımlar, radyoloji, nükleer tıp, anjiyo ünitesi, tüp bebek merkezi, laboratuvarlar, kafeteryalar, 250 kişilik yemekhane ve 300 kişilik konferans salonu bulunacağını kaydetti. MÜ Tıp Fakültesi Hastanesi normal ve yoğun bakım olmak üzere 400 yatak kapasiteli olacak. Ayrıca diyaliz, acil, anjiyo, tüp bebek, gastroenteroloji ve diğer bazı birimlerde 100’den fazla gözlem ve hasta hazırlık yatakları olacak. Hastaneyi oluşturan binalardan birinin çatısına yapılacak helikopter pisti sayesinde havadan nakledilecek acil hastalara da sağlık hizmeti verilecek.

Zaman

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.