Konyalı robot yarışmacıları Diyanet İşleri Başkanı ile buluştu

Konyalı robot yarışmacıları Diyanet İşleri Başkanı ile buluştu

Çin'de düzenlenen robot yarışmasında başarı sağlayan robot takımı Diyanet İşleri Başkanı Prof.Dr. Ali Erbaş ile buluştu.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, "Bu çağımız, bilgisayar çağı olması hasebiyle nitelikli yetişme noktasında el becerileri, teknolojiyi kullanmak önemli." dedi.

Erbaş, Çin'in Şanghay kentinde düzenlenen 2018 Dünya Robot Yarışması'na Konya 23 Nisan İmam Hatip Ortaokulu ve Konya Karatay Bedir Kız Kur'an Kursu'ndan katılan ve gösterdikleri başarılı performansla "En popüler takım" ödülüne layık görülen 11 hafızlık eğitimi öğrencisini makamında kabul etti.

Ali Erbaş, yarışmada dereceye giren kız öğrencileri tebrik ederek, çocukların ve gençlerin hem hafızlık eğitimi alması hem de diğer alanlarda kendilerini yetiştirmesi gerektiğini söyledi.

Yarışmada ödül alan öğrencilerin örnek arz ettiğine işaret eden Erbaş, "Bu çağımız, bilgisayar çağı olması hasebiyle nitelikli yetişme noktasında el becerileri, teknolojiyi kullanmak önemli." diye konuştu.

Öğrencilere yabancı dil öğrenmeleri ve hafızlık eğitimini tamamlamaları tavsiyesinde bulunan Ali Erbaş, şunları söyledi:

"Arapçayı güzel bir şekilde öğrenip, Kur'an-ı Kerim'in manasıyla birlikte milletimize, kürsülerimizde ya da sınıflarda rehberlik etmenizi istiyoruz. Özellikle kadınlarımızın bu konudaki ihtiyaçlarını sizlerin gidermesi bizim için çok önemli. İçinizden inşallah fıkıhçılar çıkar. Asırlardır kadınların fıkhını erkekler yazmış ama inşallah siz kendi fıkhınızı, kendiniz yazarsınız."

Konuşmanın ardından Erbaş öğrencilere kitap, Konya Müftüsü Ahmet Poçanoğlu ise Ali Erbaş'a tablo takdim etti.AA

HABERE YORUM KAT
YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.