1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Konya'dan Irak Türkmenlerine yardım
Konya'dan Irak Türkmenlerine yardım

Konya'dan Irak Türkmenlerine yardım

Konya Büyükşehir Belediyesi, Irak'ta büyük sıkıntılar yaşayan Türkmenler için 50 ton yardım malzemesi taşıyan 3 TIR'ı Irak'a uğurladı.

A+A-
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Akyürek, mazlum coğrafyalara yardım elini uzatmaya devam edeceklerini söyledi.
 
Konya Büyükşehir Belediyesi, Irak'ta yaşanan terör olayları ve iç karışıklık nedeniyle göç etmeye mecbur bırakılan Türkmenler için gıda, hijyen ve çocuk ihtiyaçları malzemelerinden oluşan yardım konvoyu gönderdi. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ile koordineli olarak gerçekleşen organizasyon kapsamında yardım malzemesi taşıyan TIR'ları uğurlayan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Irak'ta yaşanan olayların Türk milletini derinden etkilediğini söyledi.
 
KONYA'NIN KATKILARI SÜRECEK
 
Konya Büyükşehir Belediyesi'nin organizasyonuyla 50 ton yardım malzemesini Irak'a yolcu ettiklerini vurgulayan Başkan Akyürek, Konyalılar olarak yardım faaliyetlerini sürdüreceklerini dile getirdi. Başkan Akyürek, 'Bu coğrafyada bulunan soydaşlarımızın, dindaşlarımızın, kardeşlerimizin huzura ve barışa erişmelerini diliyoruz. Biz de mağduriyetlerin giderilmesi için elimizden gelen katkıyı yapıyoruz. Bu konuda destek olan herkese teşekkür ediyorum' dedi.
 
TÜRKİYE HER ZAMAN TÜRKMENLERİN YANINDA
 
Türkmeneli Dernekleri Federasyonu Genel Sekreteri Dr. Aydın Beyatlı da, Irak'ta büyük bir insanlık dramı yaşandığını, Türkiye'nin zor durumda olan Türkmenlerin her zaman yanında olduğunu dile getirdi. Türkiye'nin Irak'a 12 bin çadır ve 93 TIR yardım malzemesi gönderdiğini, bunu başka hiçbir ülkenin yapmadığını belirten Beyatlı, 'Yaşanan sıkıntılar ancak el ele verilerek atlatılabilir. Bizden desteğini esirgemeyen Türkiye Cumhuriyeti hükümetine, Konya Büyükşehir Belediyesi'ne, Konya'nın yöneticilerine ve Konya halkına çok teşekkür ediyorum' diye konuştu.
 
50 TONLUK YARDIM MALZEMESİ
 
Konuşmaların ardından 50 ton yardım malzemesini taşıyan 3 TIR Büyükşehir Belediyesi Mevlana Kültür Merkezi bahçesinden Irak'a uğurlandı. AK Parti İl Başkanı Ahmet Sorgun da bir açıklama yaparak, Irak'ta zor günler geçiren Türkmenlerin yanında olan ve yaralarını bir nebze de olsa sarmaya çalışan Konya halkına teşekkür etti. Irak'a yardımlarını sürdürecek olan Konya Büyükşehir Belediyesi, Türkmenlere tekerlekli sandalye ve tıbbi malzeme yardımında da bulanacak.
 
Yeni Şafak 

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.