Konya'da 3 üniversite uzaktan eğitim kararı aldı

Konya'da 3 üniversite uzaktan eğitim kararı aldı

Konya Teknik, Selçuk ve Necmettin Erbakan üniversiteleri güz yarıyılının uzaktan eğitim olarak gerçekleştirilmesi yönünde karar aldı.

A+A-

3 devlet üniversitesinin aldığı karar doğrultusunda yapılan ortak açıklamada, 2020-2021 eğitim-öğretim yılı güz dönemi yarıyılı uzaktan eğitim sistemiyle gerçekleştireceği ifade edildi.

Açıklamada ''Bugün itibari ile Konya, ülkemizde salgının en yoğun yaşandığı şehirlerden birisi durumundadır. Ulaşım, barınma, yeme içme gibi öğrencilerimizle ilgili birçok alanın kullanımından kaynaklanacak yoğunluk, bulaş riskinin daha da artmasına sebep olabilecektir. Önümüzdeki yarıyılda, gribal enfeksiyonların artış gösterdiği kış mevsimine girilmesine paralel olarak pandeminin de artabileceği öngörülmektedir." denildi.

Coronavirus'e yakalanan personeller nedeniyle hizmetin aksayacağı belirtilen açıklamanın devamında, "Diğer taraftan, yüz yüze eğitim için gerek duyulan idari personelin, kamu kurumlarında esnek çalışma modelinin yürürlükte olduğu (bazı idari birimlerimizde pandemiye yakalanan personelimizin bulunması, temas halindeki diğer personelimizin de karantinada kalması gerektiği) göz önünde bulundurulduğunda yetersiz kalacağı ve sunulan hizmetin aksayacağı değerlendirilmektedir."

"Tüm bunlardan daha önemlisi, aileleri tarafından bizlere emanet edilen öğrencilerimiz başta olmak üzere, bütün akademik ve idari personelimizin sağlığı, aşağıdaki kararı almamızda en fazla dikkat ettiğimiz husus olmuştur." denilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"2020-2021 öğretim yılı güz yarıyılında ön lisans, lisans ve lisansüstü tüm derslerin uzaktan öğretimle yürütülmesine karar verilmiştir."  

İLKHA

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.