Kimse Yok Mu Derneği'nden Suriye'de 100 bin kişiye 50 milyonluk yardım

Kimse Yok Mu Derneği'nden Suriye'de 100 bin kişiye 50 milyonluk yardım

Kimse Yok Mu Derneği Çorum Şube Müdürü Erkal Aykaç, 100 bin Suriyeli sığınmacıya 50 milyon TL yardım yaptıklarını belirtti.

A+A-

'Sana İhtiyacım Var' kampanyası kapsamında başlatılan çalışmaların devam ettiğine vurgu yapan Erkal Erkaç, ''Bugün yaklaşık 10 milyon insanın acil yardıma muhtaç olduğu Suriye'de 6 buçuk milyon insan evlerini terk etmek zorunda kalmış, 3 milyona yakın insan ise komşu ülkelerde mülteci durumuna düşmüştür. Halen devam eden iç çatışmaların yanı sıra ağır kış şartları, açlık gibi nedenlerle ülkede çocuk ölümlerinin yaşanması, acil yardıma ihtiyaç duyanların sayısının da her geçen gün artması üzerine Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'nın (AFAD) destekleri ve aralarında derneğimizin de yer aldığı çok sayıdaki sivil toplum kuruluşunun katkılarıyla 'Sana İhtiyacım Var' adında yeni bir yardım kampanyası başlatılmıştır.'' dedi.

Erkal Aykaç, 2012 Haziran ayından bugüne kadar valilikler ve kaymakamlıklar vasıtasıyla Türkiye'de Suriyeli sığınmacılara yaklaşık 50 milyon TL ayni ve nakdi yardımlarda bulunduklarını aktardı. Erkal Aykaç, Suriyeli mülteciler için devam eden yardımlara ek olarak başta çocuklar olmak üzere, Suriye'deki kadın, yaşlı ve hastaların hayata tutunabilmeleri maksadıyla AFAD, Türk Kızılayı ve Kimse Yok Mu Derneği gibi çok sayıdaki sivil toplum kuruluşu ile çalışmalar yapıldığını dile getirdi. Aykaç, ''İyiliğin bir ucundan tutmak, az veya çok içinde olmak isteyenlerin bu kampanyaya destek olmaları gerekmektedir." diye konuştu.

Cihan

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.