Kimlik kartı olmayan davulcu para toplayamayacak

Kimlik kartı olmayan davulcu para toplayamayacak

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediyesi Ramazan ayı boyunca 31 mahallede 45 davulcuya izin verirken, kimlik kartı olmayanların para toplayamayacak.

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediyesi Ramazan ayı boyunca 31 mahallede 45 davulcuya izin verirken, kimlik kartı olmayanların para toplayamayacağını duydurdu.
Kdz. Ereğli Belediyesi Zabıta Müdürü Alptekin Dursun, Ramazan Ayı boyunca görev yapacak davulculara örf ve adetlere uygun şekilde hareket ederek vatandaşlara karşı saygılı ve anlayışlı davranmaları konusunda gerekli uyarıların yapıldığı belirterek “31 mahallede 45 davulcu, mahallelerimizin büyüklüğüne göre görevlerini gece saat 01.30 ila 03.00 arasında yerine getirecek” dedi.
Kartı olmayan davulcu para toplayamayacak
Dursun, çalışma izin kartı olmayan davulculara her hangi bir ücret ya da bahşiş ödenmemesi konusunda da halkı uyararak; “Geçtiğimiz yıllarda Ramazan ayının ortasında ve sonunda evleri dolaşarak “Ben Ramazan davulcusuyum” diyerek vatandaşlarımızı istismar edenler oldu. Bunun için artık her bir Ramazan davulcusuna resimli kart verdik. Kartı olmayan davulcular para ya da bahşiş toplayamaz. Bu konuda halkımızı dikkatli olmaya davet ediyoruz” dedi.İHA

HABERE YORUM KAT
YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.