Kasımiye’de Kutlu Doğuma Özel Klip

Kasımiye’de Kutlu Doğuma Özel Klip

Hz. Muhammed’in (sav) kutlu doğumuna özel Kürtçe ve Türkçe olarak iki ayrı albüm hazırlayan Özlem Ajans, albümler için Mardin’de tarihi Kasımiye Medresesi’nde klip çekti.

Özlem Ajans, Hz. Muhammed’in (sav) kutlu doğumu nedeniyle özel olarak hazırladığı ilahi albüm çıkartma geleneğini bu yıl da sürdürdü. Kutlu doğum nedeniyle Kürtçe ve Türkçe olarak iki ayrı albüm hazırlayan Özlem Ajans, albümler için Mardin’de tarihi Kasımiye Medresesi’nde klip çekti. Klip çalışmasına Urfa Kardeşlik İlahi Grubu’nun da destek verdiği görüldü. Klip çekimlerinin ardından açıklamada bulunan Özlem Ajans sanatçılarından Mustafa Altıntop, ’2015 Kutlu Doğum’ albümünde bir eser okuduğunu ve bu eserin klip çekimleri için Mardin’de olduklarını söyledi. Kutlu doğum albümü için yaklaşık 7 ay önce çalışmalara başladıklarını ifade eden Altıntop, “İnşallah çok güzel bir albüm ortaya çıkacak ve bizler bu albümü Müslüman kardeşlerimize hediye edeceğiz" dedi.

Seslendirdiği eser ile ilgili bilgi veren Altıntop, "Hz. Muhammed (sav) üzerine bestelediğimiz eserin tasavvufi yönü olduğu için tarihi Kasımiye Medresesi’nde klip çalışması yapmak istedik. Rabbim bu çalışmayı rızası için kabul etsin. Bizim amacımız, Allah Resulü’nün hayatını, ahlakını ve sünnetini farklı bir yol ile anlatmaktır. İnsanlar bu gibi albümleri alıp dinlediklerinde Allah Resulü’nü hatırlıyorlar. Kimi eserlerde çektiği sıkıntılar dile getirilip dinleyenleri duygulandırırken kimi eserlerde de sevindiriyor. Allah Resulü’nün bütün yönleri bu eserlerimizde mevcuttur. Eserlerimizi alıp dinleyenler kendini o asırda hissedecekler. Tabi burada üzerimize düşen onun yaşantısını ve sünnetini kendi hayatımıza tatbik etmektir" diye konuştu.

Kürtçe ve Türkçe olmak üzere toplam 3 eser seslendiren Özlem Ajans sanatçısı Mahfuz Aktekin ise 2014 kutlu doğum programının bitimiyle beraber çalışmalara start verildiğini ifade ederek şunları söyledi:
"Kutlu doğum ayı bizim için bayram ayıdır. Nasıl ki bir çocuk bayram yaklaştıkça bir sevince gark olur bizler Kutlu Doğum ayı yaklaştığı zaman o duyguları yaşıyoruz. Tabi bu uğurda çalışmak, çabalamak apayrı bir keyif veriyor. Bu zevkin tarifi kelimelerle anlatılamaz ancak yaşanır. Bahar ayında bu albümlerimizi tatlı tadından halkımıza ikram edeceğiz. Rabbim bu çalışmasını rıza-i ilahi için kabul etsin."

bugun

HABERE YORUM KAT
YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.