Karadavi: İmanımın nurunu söndüremeyeceksiniz!

Karadavi: İmanımın nurunu söndüremeyeceksiniz!

Dört Arap ülkesinin aldığı skandal kararın ardından açıklamalarda bulunan Yusuf el-Karadavi, fikrini bir saat dahi esir edemeyeceklerini söyledi.

Bazı Arap ülkelerinden Katar'a karşı başlatılan diplomatik krizin ardından Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn ve Mısır skandal bir karara imza atarak, 59 kişi ile 12 hayır kuruluşunu "terör listesine" aldı. Listeye alınan kişiler arasında Dünya Müslüman Alimler Birliği Başkanı Yusuf el-Karadavi de bulunuyor.

ABD kuklası ülkelerinin aldığı skandal kararın ardandan açıklamalarda bulunan Dünya Müslüman Alimler Birliği Başkanı Yusuf el-Karadavi, zalim devlet başkanlarının arabasına bindiği taktirde kendi ülkesinde kalabileceğini, küçük tavizlerle yüksek makamlara ulaşabileceğini fakat bunu tercih etmediğini söyledi.

Yusuf el-Karadavi'nin açıklaması şöyle:

"Katar'da başım dik bir şekilde şerefimle yaşadım. Kimse beni hayatımda bir gün dahi münafıklıkla itham edemez. Şayet münafık olsaydım, zalim devlet başkanlarının arabalarına binseydim vatanımda kalabilirdim. Çok küçük tavizlerle benden daha düşük mertebedekilerin dahi ulaştıkları makamlara ulaşabilirdim. Fakat ben dinimi, ilkelerimi muhafaza etmeyi duruşumda sebat etmeyi tercih ettim ve zalimlere meydan okuyarak şunu dedim;

Ellerime kelepçe vurun, kırbaçlayın, bıçağa yatırın fakat bilin ki fikrimi bir saat dahi esir edemeyeceksiniz. İmanımın nurunu söndüremeyeceksiniz. İmanın nuru kalbimde, kalbimde Rabbimin ellerindedir. Rabbim benim yardımcımdır. Akidemi muhafaza ederek yaşayacak dinimi ihya etmiş olmanın süruruyla öleceğim. Ben asla dinimde dalkavukluk yapmam."

Suudi Arabistan'dan Karadavi'nin kitaplarını toplatma kararı

Suudi Arabistan Milli Eğitim Bakanı, Dünya Müslüman Alimler Birliği Başkanı Yusuf el-Karadavi'nin kitaplarının okullardan, üniversitelerden ve kütüphanelerden acil olarak kaldırılması talimatını verdi.

Bakanlığın resmi sitesinde yayınlanan Bakan Ahmed bin Muhammed imzalı açıklamada, Suudi Arabistan ve diğer bazı Arap ülkeleri tarafından terör listesinde eklenen Dünya Alimler Birliği Başkanı El-Karadavi'nin tüm kitaplarının 'acil olarak' okullardan, üniversitelerden ve kütüphanelerden kaldırılması gerektiği bildirildi.

Eğitim kurumları ve kütüphanelerde terörü destekleyen kitaplar ve ideolojilerden etkilenilmemesi için kararın alındığı belirtilen açıklamada, kitapların bundan sonraki süreçte basımının da yasaklandığı ifade edildi.

Kaynak: İLKHA-AA

HABERE YORUM KAT
YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.
1 Yorum