Karabük Üniversitesi'ne dünya çevre ödülü

Karabük Üniversitesi'ne dünya çevre ödülü

Çevre düzenlemeleri, yenilenebilir enerji kaynakları, hava kirliliğini önleme gibi çalışmaları Karabük Üniversitesi'ne Küresel Yeşil Ödülü'nü getirdi.

A+A-

 Rektör Prof.Dr. Burhanettin Uysal, 'Çevreye yapmış olduğumuz yatırımlarla tüm insanlığın geleceğine yatırım yaptığımızın bilincindeyiz" dedi.

 Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Burhanettin Uysal, çevreci yatırımlarıyla dikkatleri üzerine çeken ve çevreye duyarlı bireyler yetiştiren üniversitenin 'The Global Green Award' ile ödüllendirildiğini söyledi.

31 Mart 2014 tarihinde Almaya'nın Berlin kentinde 5 kıtadan gelen yenilenebilir enerji firmaları, çevre kuruluşları ve yeşil şirketlerinin katılımıyla gerçekleştirilen Global Green Award& The Green Economy Forum'da, Dünya çapında şirketleri, küresel ve yeşil ekonomiye katkıları ve sürdürülebilirlik performansı açısından değerlendiren The Presidency Of Association Otherways Management & Consulting France 'Üstün çevresel başarıları ve sürdürülebilir uygulamalarından dolayı Karabük Üniversitesi'ne Küresel Yeşil Ödülü' verildi. 52 ülkeden gelen 175 katılımcının, tüm üretim ve hizmet sektörlerini temsil ettiği organizasyonda Karabük Üniversitesi; Biyogaz enerjisine yaptığı yatırımlar, Yenilenebilir Enerji Mühendisliği Araştırma ve Uygulama Merkezi Faaliyetleri kapsamında yapılan güneş enerjisi panelleri ve güneş enerjisi ile çalışan 'Güneş Aracı' imalatı ve kampüs alanı içerisinde bölgenin ekolojik koşulları düşünülerek, çevre ve hava kirliliği gibi çevre ve insan sağlığını tehdit edebilecek unsurların etkilerini azaltmaya ve önlemeye yönelik çalışmalar ve yerleşkedeki erozyon riski taşıyan bölgelerin tespit edilerek, bu riski ortadan kaldırmaya yönelik olarak yapılan peyzaj, rekreasyon ve ağaçlandırma çalışmaları kapsamında çevreci yatırımları, çevreye duyarlı, bilinçli ve sorumlu bireyler yetiştirerek, çocuklar ve gençler arasında sürdürülebilirlik bilincini artıran eğitim kurumu olarak 'The Global Green Award'a layık görüldü.

ÜNİVERSİTE ÇALIŞMALARIYLA DİKKAT ÇEKTİ

Karabük Üniversitesi'nin çevreci yatırımlarıyla uluslararası çevrecilik ödülü almasından dolayı duyduğu memnuniyeti belirten Rektör Prof.Dr. Burhanettin Uysal, 'Her alanda örnek çalışma yapan üniversitemizin çevreci yatırımlarıyla uluslararası çevrecilerin dikkatini çekmiş olması, farklılığımızın uluslararası platformlarda fark edilmiş olması, biz Karabük üniversitelileri ziyadesi ile memnun etmiştir. Çevreye yapmış olduğumuz yatırımlarla tüm insanlığın geleceğine yatırım yaptığımızın bilincindeyiz. Uluslararası çevrecilik ödülünün alınmasında katkı sağlayan çalışma arkadaşlarıma, öğrencilerimize ve üniversitemizden hiçbir zaman ilgi ve alakalarını esirgemeyen Karabüklü hemşerilerime teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun.'dedi.

Yeni Şafak

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.