Kanser tedavisi gören Mehmet Yavuz için dua talebi

Kanser tedavisi gören Mehmet Yavuz için dua talebi

Böbrek kanseri teşhisi konulan Yavuz'un, tedavisine devam edilirken ailesi, Yavuz için duaya devam çağrısında bulundu

A+A-

Böbrek rahatsızlığı nedeniyle kaldırıldığı hastanede kanser teşhisi konulan ve yoğun bir tedavi süreci geçiren HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yavuz'a, bir süre kemoterapi uygulanmış, diğer böbreği tahrip edebileceği endişesi ile kemoterapiye ara verilerek bitkisel tedaviye devam edilmişti.

Ramazan Bayramında kısa bir süreliğine taburcu olan ve durumu ağırlaşarak tekrardan Diyarbakır Dicle Üniversitesi Fakültesine kaldırılan Yavuz’un, damardan aldığı besinlerle tedavisinin devam ettiği öğrenildi.

Mehmet Yavuz’un hastalığının yıllar önce başladığını, Kasım 2017’de sol böbreğinin alındığını söyleyen kardeşi Adem Yavuz, tedavi sürecine ilişkin bilgilendirmede bulundu, dua çağrısını yineledi.

Yavuz, "Mehmet Yavuz'un hastalığı böbrek rahatsızlığı ile başladı. Yıllar önce böbrekleri tahrip olmuştu. İltihap ve taş oluşumu ile hastalık devam etmekte idi. 2017 yılı Temmuz ayına kadar çeşitli tedaviler gördü. Lazerle taş kırma gibi. Temmuz 2017’den sonra böbrek ağrıları şiddetlenince Ankara’da daha detaylı tetkikler yapıldı. Tetkikler neticesinde sol böbreğinde kötü huylu tümör tespit edildi. Kasım 2017’de tedavisi hemen başlatıldı ve sol böbreği alındı. 1 seansta kemoterapi uygulandı. Ama tek böbreğin kemoterapiyi kaldıramayacağı ve diğer böbreği de tahrip edebileceği endişesi, bitkisel tedaviye yöneltti. Bu süreçte yapılan kontrollerde kalıntıların da kontrol altına alındığı tespit edildi. Süreç böyle devam ederken bir yıl sonra ağrılar yeniden oluştu. Yapılan tetkiklerde tümörün yeniden ve farklı yerlerde de oluştuğu görüldü. Kemoterapiden başka seçenek kalmamıştı. Mehmet hoca karşıydı kemoterapiye. Umre dönüşü istişareler sonucu kabul etti ve Şubat 2019’da tedaviye başlandı. Tedavi halen devam etmektedir." dedi.

"Doktorlar hâlâ yapılabilecek bir şeylerin olduğunu söylemekte"

İyileşmeye yönelik umutlarını kaybetmediğini söyleyen Yavuz, "Tedavi sürecinde inişli çıkışlı durumlar olsa da gelinen son aşamada mesafe kaydedilemedi. Durumu daha da kötüye gitti. Kemoterapi hastalığını geriletemedi. Doktorları hastalığının çok dirençli olduğunu kemoterapinin etkisiz kaldığını söylediler. Şuan hastalığının son evresinde. Takatsiz ve yürüyemeyecek durumda. Ama her şeyin farkında. Sabırlı ve mütevekkil. Doktorlar hâlâ yapılabilecek bir şeylerin olduğunu söylemekte. Bizler de umudumuzu kaybetmemişiz. İyileşmeye yönelik beklenti ve inancımız devam etmektedir. Tıbben çok zor görünse de yapılan dua, sarf edilen olağanüstü çabaların, Rabbimiz katında karşılık bulacağına inanıyoruz. Takdir Allah’ındır." ifadelerini kullandı.

"Hocanın hastalık sürecinde hiç kimseye yapılmamış içten kavli ve fiili duaları müşahede ettik"

Yapılan kavli ve fiili dualara karşı minnettar olduklarını söyleyen Yavuz, şöyle devam etti: "Hocanın hastalık sürecinde belki de hiç kimseye yapılmamış, kendileri için bile yapmadıkları içten kavli ve fiili duaları müşahede ettik. Kardeşi olarak minnettarım. Onur duyduk. Tarifi edilemeyen duygulara büründük. Rabbim duaları kabul etsin. Onlardan ebeden razı olsun. Mehmet Yavuz'un kendilerine ettiği duayı ediyorum bende. Rabbim onları her iki dünyada aziz kılsın."

"Rabbimiz şifayı ne zaman gönderir bilinmez ama biz duaya devam edelim"

Son olarak duaya devam edilmesi çağrısında bulunan Yavuz, "Bizler inanmışlarız. İmtihanın gereği bizden öncekilerin başına gelenlerin bizim de başımıza geleceğine ve böylelikle rabbimizin rızasına nail olacağımıza inanıyoruz. Ümitvar olacağız hep beraber. Evet, abimiz zor yetişti, zorluklarla yetişti. Zorluklarla mücadele ediyor. Rabbim ona iki kolaylık verecektir ayetin ifadesiyle. Bu süreçte akrabaları, dava arkadaşları, mensubu olduğu partisi; hem maddi hem de manevi anlamda çok destekte bulundular. Duaya devam edelim inşallah. Rabbimiz şifayı ne zaman gönderir bilinmez. Bizler üzerimize düşeni sabırla, ümitle yapmaya devam edeceğiz. Allaha emanet olun." şeklinde konuştu.

HÜDA PAR’ın bir dönem Genel Başkan Vekilliği görevini yürütmüş ve halen Genel Başkan Yardımcısı olan Mehmet Yavuz, böbrek hastalığı nedeniyle tedavi görürken ameliyatla sol böreği alınmış ve akabinde kanser teşhisi konulmuştu.

Yavuz'un, Diyarbakır Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanelerinde tedavisine devam ediliyor.

Ramazan Casuk-İLKHA

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.
1 Yorum