İzmir’de Risale-i Nur medresesinin açılışı yapılacak

İzmir’de Risale-i Nur medresesinin açılışı yapılacak

Risale-i Nur dersane-i nuriyesinin açılış merasimi, 5 Mayıs 2018 tarihinde, Cumartesi günü yapılacak

A+A-

Risale Haber-Haber Merkezi

İman/Kur’an hizmetleri için İzmir Eğitim Ve Hizmet Vakfı (İZEV) tarafından yaptırılan Risale-i Nur dersane-i nuriyesinin açılış merasimi, 5 Mayıs 2018 Cumartesi günü yapılacak. Saat 12’de başlayacak olan açılış programına İzmir’den ve bütün Türkiye’den çok sayıda misafir bekleniyor.     

Üç sene önce, 16 Mayıs 2015 tarihinde, yine bir cumartesi günü temeli atılan hizmet binasının inşası büyük ölçüde tamamlandı. 

İzmir Eğitim ve Hizmet Vakfı yetkilileri şu bilgileri verdi:

Risale-i Nur hizmet binası, coğrafi konum olarak İzmir’in iki büyük merkez ilçesi olan Konak ve Bornova’nın buluştuğu en merkezi bir noktadadır. Ulaşımı, tarifi kolaydır... Binanın üç tarafı caddedir, bol ışık almaktadır… 

Toplam arsa 1520 m2 olup, bina sekiz kat yukarı, 2 kat da aşağı doğru olmak üzere 10 kattır. İnşaatın oturduğu taban alanı ise 900m2 olup, toplam kapalı alan 7.700 m2’dir. Ana ders salonu yüksek tavanlıdır, genişliği 600m2’dir. Yaz dersleri için 330m2 teras vardır. Çok sayıda hizmet salonları, kitap okuma odaları vardır. Üniversite talebeleri için son üç katta, 6 müstakil daire vardır. 

Yarısı süit oda olmak üzere 14 misafir odası, 600 kişilik yemekhane, yeterli otopark vardır. Hizmet katları ve talebe daireleri için ayrı ayrı olmak üzere 4 adet hızlı asansör vardır. Yeterli miktarda ayakkabılık ve abdest alma müştemilatı mevcuttur. Zemin katta, binanın masraflarını karşılamak üzere kiraya verilecek 13 işyeri vardır. 
Adres: Çınarlı Mahallesi, 5003 Sokak, No. 4, Bornova İzmir

izmirdersane-(2).jpgizmirdersane-(5).jpgizmirdersane-(1).jpgizmirdersane-(3).jpg

izmirdersane-(4).jpgizmirdersane-(6).jpg

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.
35 Yorum