İtalyanca Risale-i Nurlar Roma ve Vatikan'a ulaştı

İtalyanca Risale-i Nurlar Roma ve Vatikan'a ulaştı

İtalyanca’ya tercüme edilen Kur’an tefsirleri Risale-i Nurlar, Roma'daki en büyük camii kütüphanesine konuldu, Roma'da yaşayan Müslümanlara ulaştırıldı

Bediüzzaman Said Nursi Hazretleri tarafından telif edilen, yaklaşık 60 dünya diline tercüme edilen Risale-i Nurlar, son olarak İtalyanca’ya da tercüme edildi.

İstanbul İlim ve Kültür Vakfı Başkanı Said Yüce, Bosna’dan Erdoğan Nil ve Çekya’dan Bekir Bakış İtalyanca’ya yeni tercüme edilen Lem’alar ve diğer eserleri Roma’ya götürerek tanıtımını yaptı.

Roma’nın en büyük camii kütüphane müdürü Gabriel Tecchiato tarafından Risale-i Nurlar’ın tanıtımı ve takdimi camii kütüphanesi ve konferans salonlarında gerçekleştirildi.

Cami imamı Şeyh Nadiri tarafından büyük bir memnuniyetle alınan eserler daha sonra konferans için camiye gelen, İtalya'da yaşayan müslümanlara tanıtıldı.

Türkiye Cumhuriyeti Roma Büyükelçiliği’ne yapılan ziyarette Bediüzzaman Said Nursi hazretlerinin, insanlığın dünya ve ahiret saadetini kazanmasındaki mücahedesi anlatıldı. Yeni basılan Lem’alar eseri büyükelçi Ömer Gücük’e takdim edildi. Daha sonra Türkiye Cumhuriyeti Vatikan büyükelçisi Dr. Lütfullah Göktaş da Vatikan Büyükelçiliği'nde ziyaret edilerek tercüme edilen Risale-i Nurlar takdim edildi.

italyanca2.jpgitalyanca3.jpg

HABERE YORUM KAT
YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.