İstanbul'da Özgür Kudüs gecesi

İstanbul'da Özgür Kudüs gecesi

Prof. Dr. Abd al-Fattah El-Awais, Türkiye'nin Mescid-i Aksa’nın özgürlüğünde büyük rolü olacağını söyledi.

Ashab-ı Aksa Derneği tarafından Fatih Ali Emiri Kültür Merkezi'nde, Özgür Kudüs Gecesi düzenlendi.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda, sinevizyon gösterisi, konuşmalar ve ezgi dinletisi yapıldı.

Programda konuşan Beytülmakdis Çalışmaları Vakfı Başkanı El-Awaisi, Mescid-i Aksa'yı gerçek anlamda özgürlüğüne kavuşturmadan önce zihinlerde ve kalplerde özgürlüğüne kavuşturmak gerektiğini söyledi.

İstanbul'da Özgür Kudüs gecesi

Müslümanları Kudüs’ün özgürlüğüne katkı vermeye davet eden El Awaisi, "Kudüs ve Mescid-i Aksa Allah’ın yarattığı herhangi bir yer gibi değildir. Bu yeri Allah, Kur’an’da belirtmiş, Hz. Peygamber hadislerinde zikretmiştir. Mekke, Kabe eğer bir hidayet merkezi ise, Medine, Mescid-i Nebevi eğer bir rahmet merkezi ise Mescid-i Aksa da bir bereket merkezidir." diye konuştu.
"ZAYIF BİR TÜRKİYE, MESCİD-İ AKSA'YI KURTARAMAZ"

Türkiye'nin ve Türk halkının Mescid-i Aksa’nın özgürlüğüne kavuşturulmasında çok önemli bir rolü olacağını ifade eden El-Awaisi, şunları kaydetti:

"Mescid-i Aksa’da, Bilal’in sesini yeniden duyacağız. Burası sadece Filistinlilerin, sadece Arapların yeri değil, burası ümmet-i Muhammed'in yeri. Onun için burayı sadece Filistinliler ve Araplar değil, ümmet-i Muhammed fethedecektir. Dört ülke, Mescid-i Aksa'nın fethinde söz sahibi olacak: Mısır, Suriye, Irak ve Türkiye. Zayıf bir Türkiye asla Mescid-i Aksa’yı kurtaramaz. Onun için Türkiye güçlü olmak zorunda. Öte yandan da Suriye’nin ve Mısır’ın da kurtarılıp özgürleştirilmesine ihtiyaç var."

İstanbul'da Özgür Kudüs gecesi
"MESCİD-İ AKSA HER ZAMAN GÜNDEMİMİZDE OLSUN"

Mirasımız Derneği Başkanı Muhammed Demirci, bu dünyada güçlü ve huzurlu olmanın yolunun Mescid-i Aksa'dan geçtiğini belirterek insanları Mescid-i Aksa ile ilgilenmeye davet etti.

Demirci, İsra hadisesinden sonra İslam Devletinin kurulduğunu hatırlatarak, "Müslümanların birleşmesini istiyorsak Mescid-i Aksa bizim için büyük bir örnek ve ferahlıktır. Mescid-i Aksa'yı bu gece dışında da unutmamalıyız. Sürekli zihinlerimizde olmalı. Her zaman Kudüs için Mescid-i Aksa için dua edelim. Mescid-i Aksa her zaman gündemimizde olsun. Mescid-i Aksa’da ebabil olmak için çalışalım." ifadelerini kullandı.

Ashab-ı Aksa Derneği Başkanı İbrahim Kılıç ise amaçlarının Kudüs ve Mescid-i Aksa hakkında insanları bilgilendirmek olduğunu belirtti.

Gecede yapılan kura çekimi ile 5 kişi Kudüs gezisine gitmeye hak kazandı.

Ensonhaber

HABERE YORUM KAT
YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.