İstanbul Üsküdar'da Hatim ile Teravih kıldıran Camiler (2017)

İstanbul Üsküdar'da Hatim ile Teravih kıldıran Camiler (2017)

Başı Rahmet, ortası mağfiret, sonu ise cehennemden kurtuluş olan Ramazan Ayı bu yatsı vakti kılınacak Teravih Namazı ile başlıyor. Ramazan'ın en coşkulu yaşanacağı yerlerden biri de İstanbul. Peki Üsküdar'da hangi Camiler hatim ile teravih kılıyor?

11 Ayın Sultanı Ramazan bu gece başlıyor. 1 Ay boyunca başta farz olan Ramazan Orucu olmak üzere, pek çok farklı ibadet ile bu mübarek ay ihya edilecek. Bu ayın en önemli yönlerinden biri de teravih namazıdır. Üsküdar 2017 Ramazan'ı coşku ile karşılayacak illerimizden biri. Üsküdar'da hangi Camiler hatim ile teravih namazı kıldırıyor? sorusu Üsküdarlıların merak konusu.

Üsküdar'da hatim ile teravih kılınan Camiler 2017 Diyanet tarafından açıklandı. Ramazan Ayı'nda teravih namazlarını kaçırmadan hatim ile tamamlamak isteyen binlerce Üsküdarlı bu geceden itibaren camilere koşacak.

ÜSKÜDAR HATİM İLE TERAVİH KILDIRAN CAMİLER (2017)

Diyanet başta Üsküdar olmak üzere pek çok il ve ilçe için hatimli teravih kılınacak Camileri açıkladı. Diyanet'in 2017 Ramazan için planlarında her ilçede bir hatimli teravih kılınması başı çekiyor. Mehmet Görmez konu ile ilgili yaptığı açıklamada;

" . Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, 90 bin caminin ibadetin huzur içinde yapılabilmesi için Ramazana hazır hale getirildiğini belirterek, “Tüm camilerimizde mukabeleler okunacak. Ramazanda Ramazanın varlık sebebinin Kur’an olduğunu unutmayalım, Ramazanın varlık sebebi Kuran’dır. Her il ve ilçede en az bir camimizde hatimlerle teravihler kılınacak”  sözlerini sarf etmişti.

Üsküdar'da 2017 Ramazan Hatimli Teravih olan Camiler

ÇİLEHANE CAMİİ
KÜÇÜK ÇAMLICA MH. ÇİLEHANE YOLU CD. NO:12


KARADAVUTPAŞA CAMİİ
MİMAR SİNAN MH. HAKİMİYETİ MİLLİYE CD. NO:43


BAĞLARBAŞI CAMİİ
MURAT REİS MH. ŞETARET SK. NO:41

 

Risale Haber

HABERE YORUM KAT
YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.