1. HABERLER

  2. İSLAM

  3. İsrail'in yıktığı camileri Diyanet yapacak
İsrail'in yıktığı camileri Diyanet yapacak

İsrail'in yıktığı camileri Diyanet yapacak

Filistin’de İsrail’in saldırıları sonucu yıkılan camileri yeniden inşa etmek Müslümanlar için vacip

A+A-
Risale Haber-Haber Merkezi
 
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Filistin’de İsrail’in saldırıları sonucu yıkılan camileri yeniden inşa etmenin Müslümanlar için vacip olduğunu belirterek, “Gazze’de yıkılan camileri yeniden yapacağız” dedi.
 
Görmez, İstanbul’da devam eden “1. Latin Amerika Müslüman Dini Liderler Zirvesi’nde Filistin Meclis Başkan Yardımcısı Dr. Ahmet Bahır ve Milletvekili Abdurrahman El-Cemel ile görüştü.  
 
Görmez, burada yaptığı konuşmada, Filistin’de daha önce İsrail’in saldırıları sonucu yıkılan cami sayısının 30 olduğunu, son saldırılarla bu sayının 70’e çıktığını söyledi.
 
Filistinli Müslüman kardeşlerimizin rahat ibadet edebilmeleri için camilerin yeniden inşası ve onarımı konusunda çalışma yaptıklarını söyleyen Görmez,  “Diyanet İşleri Başkanlığı olarak daha önce Gazze’de yıkılan mescitlerin yeniden onarılmasıyla ilgili çalışmalarımız vardı. Aslında son Gazze saldırıları başlamadan önce, yıkılan 30 kadar cami vardı. Bu camilerin bazılarını yıkıp yeniden yapacağımız, bazılarının da onarımına yardımcı olacağımızı söylemiştim. Onların projeleri yapılıyordu. Heyetler gidip geldi. Bir takım inşaat malzemelerinin nasıl taşınacağı konuşulurken Ramazan ayında ikinci saldırı başladı. Bu da yıktılan cami sayısını 70’e yükseltti. Elbette bu camiler, yeniden ayağa kalkacaktır.” dedi.
 

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.
1 Yorum