İsrail hapishanelerinde 4500 esir bulunuyor

İsrail hapishanelerinde 4500 esir bulunuyor

İşgal rejiminin zindanlarında 41’i kadın olmak üzere toplamda 4500 Filistinli esir bulunuyor.

Esir ve insan hakları savunucusu kurumlar (Esirler ve Özgürlüğe Kavuşanlar Heyeti, Esirler Heyeti, Damir İnsan Hakları Kurumu, Vadi Hilva Enformasyon Merkezi), işgal güçlerinin geçtiğimiz Temmuz ayında 32'si çocuk ve 10'u kadın 429 Filistinliyi esir aldığını açıkladı.

Filistinli insan hakları kuruluşları tarafından ortak hazırlanan rapora göre, işgalcilerin Kudüs’te 201, Ramallah ve el-Bire’de 46, el-Halil’de 35, Cenin’de 34, Beytülahim’de 22, Nablus’ta 20, Tulkerem’de 15, Kalkilya’da 17, Eriha’da 8, Tubas’ta 15, Selfit’te 3 ve Gazze’de 13 olmak üzere 429 Filistinliyi esir aldığı belirtildi.

İşgal altındaki Batı Şeria ve Kudüs'te sık sık evlere baskın düzenleyen işgalci siyonistler, çeşitli iddialarla Filistinlileri alıkoyuyor.

Batı Şeria ve Doğu Kudüs'te sıradan hale gelen alıkoymalar sonrası aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu Filistinlilerden bazıları günlerce gözaltı merkezlerinde tutuluyor.

İşgalciler, "idari tutukluluk" adını verdiği uygulamayla Filistinlileri istihbarata dayalı olarak 1 ila 6 ay alıkoyabiliyor ve idari hapis cezasını 10 kereye kadar uzatabiliyor.

İLKHA

HABERE YORUM KAT
YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.