1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. İşler'den Gazzeli öğrenci talimatı
İşler'den Gazzeli öğrenci talimatı

İşler'den Gazzeli öğrenci talimatı

Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı'na Türkiye'ye getirilen Gazzeli öğrencilere burs konusunda her türlü kolaylığın sağlanması talimatını verdi.

A+A-
Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları başkanlığı tarafından verilen 'Türkiye Bursları' kapsamında 129 Filistinli öğrenciye de üniversite bursu verildi. YTB uzmanları tarafından Mayıs ayında Gazze'de gerçekleştirilen mülakat ile Gazzeli öğrencilere de Türkiye'de üniversite, yüksek lisans ve doktora eğitimi yapma hakkı verildi. Filistinli 40 öğrenci lisan, 41 öğrenci yüksek lisans ve 48 öğrenci de doktora eğitimini Türkiye tarafından sağlanan burs ile yapacak. Filistinli öğrencilerin bütün eğitim masrafları Türkiye tarafından karşılanacak.
 
BAKANLIK DEVREDE
 
Gazze'den burs kazanan öğrencilerin İsrail saldırıları nedeniyle Türkiye'ye gelişlerinde sıkıntı yaşamaması için de Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, Yurtdışı Türkler Başkanlığı'na talimat verdiği öğrenildi. İşler, Gazze'li öğrencilerin hem Türkiye'ye getirilmesinde hem üniversitelere yerleştirmelerinde her türlü desteğin verilmesini istedi. Burs kazanan öğrencilerin abluka altında bulunan Gazze'den çıkışları konusunda Dışişleri Bakanlığı'ndan gerekli tüm tedbirler alınacak. Eylül ayı başında üniversitelere kayıt yaptırmaları gereken Filistinli öğrenciler için başvurularda esneklik sağlanacak.
 
ÜNİVERSİTELER DE BURS VERECEK
 
Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı tarafından mülakata alınan ancak Türkiye Bursları kapsamından burs verilmeyen diğer öğrencilerin isimleri Türkiye'deki üniversitelere verildi.
 
Yeni Şafak 

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.