'İslamofobiaya karşı iş birliği içinde olmalıyız'

'İslamofobiaya karşı iş birliği içinde olmalıyız'

Cumhurbaşkanı Erdoğan Jakarta'da Milli Güvenlik Enstitüsü'nde yaptığı konuşmada, 'Yabancı düşmanlığı, ırkçılık ve İslamofobia gibi eylemlere karşı yakın iş birliği içinde olmalıyız' dedi.

A+A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Endonezya'nın Başkenti Jakarta'da Milli Güvenlik Enstitüsü'nde yaptığı konuşmada, "Yabancı düşmanlığı, ayrımcılık, ırkçılık ve İslamofobia gibi eylemlere karşı da yakın iş birliği içinde olmalıyız. Birlikte yaşama zarar veren dışlayıcı söylemlerin Avrupa'da siyasi söylemde kolaylıkla yer bulabiliyor olması özellikle kaygı vericidir. Son zamanlarda Avrupa'da Müslümanlara karşı yapılan ayrımcı, ayrıştırıcı girişimler bizleri cidden üzmektedir. Avrupa'da 5 milyona yakın vatandaşı bulunan Türkiye, bu tür olumsuzluklardan en çok etkilenen ülkelerin başında geliyor" dedi.

"Hem ülkemizin hem uluslararası toplumun güvenliği tehdit altında"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bugün Suriye'deki durum sebebiyle hem ülkemizin hem de uluslararası toplumun güvenliği ciddi tehdit altındadır. Maalesef rejim, halkına karşı yürüttüğü mücadelede kimyasal silahlar, balistik füzeler ve terör örgütleri olmak üzere her türlü kirli yola başvurmaktadır. Şu an tabi içindeyiz. Tüm terör örgütleriyle şu anda ülkemiz karşı karşıya. DAEŞ terör örgütü işte böyle bir anlayışın, böyle bir projenin ürünüdür. Bu örgütün yaptıklarının bizim dinimizde, ahlakımızda, vicdanımızda, kültürümüzde asla yeri yoktur" diye konuştu.

AA

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.