İslam ülkeleri Bakü'de bir araya gelecek!

İslam ülkeleri Bakü'de bir araya gelecek!

İslam ülkeleri Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in çağrısı üzerine Azerbaycan'ın başkenti Bakü’de bir araya gelecek.

A+A-

İslam ülkeleri, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in imzaladığı karar metni üzerine Bakü’de bir araya gelecek. 
 
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, İslam Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü'nün 12. Genel Konferansı ve 35. Yönetim Kurulu toplantısının Bakü'de yapılması konusunda kararı imzaladı. 
 
Aliyev’in imzaladığı kararda, 'Uluslararası kuruluşlarla işbirliğinin geliştirilmesi konularına özel dikkat eden Azerbaycan Cumhuriyeti İslam Eğitim, Bilim ve Kültür Teşkilatı (ISESCO) ile karşılıklı iyi ilişkiler kurdu. Ilişkilerimizin daima yükselen bir çizgi boyunca başarıyla geliştiği, geçen süre zarfında ülkede islam ülkelerinin küresel önemli bazı önemli kültürel forumları yapıldı' denildi. 
 
Aliyev’in talimatıyla Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlığı birlikte İslam Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü'nün 12. Genel Konferansı ve Yönetim Kurulunun 35. toplantısının 23-27 Kasım tarihlerinde Bakü'de yapacak. 
 
İslam Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü'nün 12. Genel Konferansı ve Yönetim Kurulu 35. toplantısının yapılması için Azerbaycan Cumhuriyeti'nin 2015 yılı devlet bütçesinde öngörülen Azerbaycan Cumhurbaşkanının yedek fonundan Kültür ve Turizm Bakanlığına 2 milyon manat bütçe de ayrıldı.

HA Ajansı 

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.