İşgalci İsrail askerleri intihar ediyor

İşgalci İsrail askerleri intihar ediyor

Mazlumun ahı aheste aheste çıkar: İsrail ordusunda bu yılın başından itibaren intihar eden asker sayısının 11 olduğu açıklandı.

Filistin Enformasyon Merkezi'nin İsrail merkezli Kann radyosuna dayandırdığı haberine göre, İsrail ordusunun İnsan Kaynakları Kısmı Başkanı Yaniv Ashur, ordudaki intihar olaylarının artmasının sebeplerinin görüşülmesi amacıyla ruh sağlığı sorumluları ile olağanüstü bir toplantı düzenledi.

Radyonun haberinde söz konusu olağanüstü toplantıda intiharların sebepleri konusunda kesin bir tespit yapılamadığı ancak ordu subaylarına, olaylarla ilgili takip ve gözlemlerini artırmaları ve daha dikkatli olmaları konusunda talimatlar verilmesinin kararlaştırıldığı belirtildi.

Habere göre İsrail ordusunda 2021 yılında toplam 11, 2020 yılında ise 9 intihar olayı yaşanmıştı. 2022 yılının daha yarısına gelinmeden intihar sayısı geçen senenin toplam intihar sayısına ulaştı.

İsrail askerlerinin çok değişik psikolojik sorunlar yaşadığı biliniyor. Bunlar zaman zaman intihara veya arkadaşını öldürmeye kadar varan krizlere sebep olabiliyor.

Mepa News

HABERE YORUM KAT
YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.