İngiltere’ye seyahatlerde negatif test zorunluluğu

İngiltere’ye seyahatlerde negatif test zorunluluğu

İngiltere, ülkeye girişlerde en geç 72 saat içinde yapılmış negatif Coronavirüs test sonucunun seyahat öncesinde ibraz edilmesini zorunlu kıldı.

A+A-

İngiltere, Pazartesi gününden itibaren bazı ülkelerden gelen yolcuların karantinadan muaf tutulduğu seyahat koridoru uygulamasına son vereceğini açıkladı ve seyahatten 72 saat önce yapılmış negatif Covid-19 testi zorunluluğu getirdi.

İngiltere Başbakanı Boris Johnson düzenlediği basın toplantısında, bu yeni uygulamaların en erken 15 Şubat'a kadar yürürlükte olacağını söyledi.

Yaz döneminde yürürlüğe koyduğu uygulamayla, seyahat koridoru kapsamındaki ülkelerden gelenleri karantinadan muaf tutan İngiltere, seyahat koridoru listesinde yer almayan ülkelerden gelen yolcuları ise verecekleri adreste 10 gün karantinada tutuyordu.

Alınan son kararla, karantina muafiyeti uygulamasına son verildi.

Yeni uygulamalar kapsamında, İngiltere'ye ülke dışından gelen herkesin 10 gün boyunca kendini karantinaya alması gerekiyor. Dileyenler, karantinalarının beşinci gününde ücret karşılığı test yaptırarak, sonucunun negatif çıkması halinde karantinalarını da sonlandırabiliyor.

Ayrıca, seyahatten en geç 72 saat içinde negatif koronavirüs test sonucunun seyahat öncesinde ibraz edilmesi de zorunlu hale getirildi.

İLKHA

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.