İlk laboratuvar ruhsatı Edremit Asker Hastanesinin

İlk laboratuvar ruhsatı Edremit Asker Hastanesinin

Türkiye'de, 9 Ekim 2013 tarihinde yürürlüğe giren Tıbbi Laboratuvarlar Yönetmeliği'ne göre, ilk laboratuvar ruhsatını, Edremit Asker Hastanesi aldı.

A+A-

Balıkesir İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Nil Solmaz Köse, yaptığı açıklamada, 9 Ekim 2013 tarih ve 28790 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Tıbbi Laboratuvarlar Yönetmeliği'yle, özel ve kamu hastanelerin bünyesinde kurulu olanlar ile bağımsız çalışan laboratuvarların belli bir standarda ulaştırılmasının hedeflendiğini belirtti.

Bu kapsamda bütün laboratuvarlara 2015 yılının sonuna kadar süre verildiğini hatırlatan Köse, Balıkesir İl Sağlık Müdürlüğünce yapılan değerlendirme ve Sağlık Bakanlığının onayıyla ilk laboratuvar ruhsatının Edremit Asker Hastanesine verildiğini ifade etti.
Ruhsat teslimi için Edremit Asker Hastanesi Başhekimi Tabip Albay Gökay Kurtulan'ı ziyaret ettiklerini aktaran Köse, "İl genelinde ruhsatlandırma hızla devam ediyor. Yıl sonunda yönetmelik çerçevesinde tüm laboratuvarlar ruhsatlandırılmış olacak. Ülkede ilk ruhsatın Balıkesir'in alması bizi mutlu etti" değerlendirmesinde bulundu.

AA

 

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.