İlk defa Kur'anı Kerim duyan İspanyol'un tepkisi

80 yaşında bir İspanyol ilk defa duyduğu Kur'an-ı Kerim sesine böyle tepki verdi. İspanyol'un verdiği tepki Said Nursi hazretlerinin tespitini hatırlattı...

80 yaşında bir İspanyol, ilk defa Kur’an-ı Kerim tilavetine şahit olunca gözyaşlarını tutamadı. Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde Fas’lı bir kasap dükkanında ilk defa denk geldiği defa Kur’an-ı Kerim okuyuşunu dinleyen yaşlı İspanyol’un “Hayır hiç bir şey anlamıyorum bu sözlerden ama direkt kalbime giriyor. Kulaklarımda değil kalbimde hissediyorum. Dinledikçe kalbim hızla çarpıyor, gençliğimdeki gibi. Bu çalan neyse beni çok etkiledi" sözleri Bediüzzaman Said Nursi hazretlerinin Kur'an-ı Kerim'in bir mucize olduğuna dair Mektubat eserinde yer alan şu sözleri hatırlattı:

Hattâ yalnız kulağı bulunan ve bir derece mana fehmeden avam tabakasına karşı Kur'an'ın okunmasuyla başka kitaplara benzemediğini, kulak sahibi tasdik eder. Ve o âmi der ki: "Ya bu Kur'an bütün dinlediğimiz kitapların aşağısındadır. Bu ise, hiç bir düşman dahi diyemez ve hem yüz derece muhaldir. Öyle ise, bütün işitilen kitapların fevkindedir. Öyle ise mu'cizedir." 

Bediüzzaman Said Nursi
Mektubat - On dokuzuncu Mektub

İzlenme: 7452
VİDEOYA YORUM KAT
YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.
1 Yorum
Benzer Videolar