İftar çadırlarında binlerce kişi ağırlanıyor

İftar çadırlarında binlerce kişi ağırlanıyor

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan iftar çadırınlarında her gün binlerce kişi iftarını açıyor.

eş ayrı noktada Gaziantep Üniversitesi Atakent Parkı, Şehreküstü İtfaiyesi içi, Kayaönü İtfaiyesi için, İstasyon Park ve Düztebe Hatice Karslıgil İlköğretim Okulu Bahçesi’nde kurulan iftar çadırlarının yanında 15 mahalle, 7 taşra ilçesi ve aşevlerinde iftarlar veriliyor.

Hijyenin ön planda tutularak hazırlandığı yemekler ve tatlıların ikram edildiği iftar çadırları ve aşevlerinde hergün yaklaşık 10 bin kişi ağırlanıyor. Büyükşehir Belediyesinin iftar çadırları ve aşevlerinde ilk üç günde yaklaşık 26 bin kişi iftarını açtı.

5 ayrı noktada, 15 mahalle, 7 taşra ilçesi ve aşevlerinde ramazan ayı boyunca devam edecek iftar programları kapsamında, 300 bin kişiye iftar hizmeti verilmesi hedefleniyor.

- HER AKŞAM FARKLI BİR İSİM KONSER VERİYOR

Büyükşehir Belediyesinin her yıl geleneksel olarak düzenlediği “Ramazan Etkinlikleri” tüm coşkusuyla sürüyor.

Bu kapsamda ramazan ayı boyunca etkinliklerin devam edeceği İstasyon Parkı’nda tasavvuf sanatçısı Ziya Uğur konseri öncesi Hacivat-Karagöz gölge oyunları ve semazen gösterileri yapıldı.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği etkinliklerde Uğur, ilahi ve tasavvuf müziği okudu.

- SOKAK SAHNELERİ ÇOCUKLAR İÇİN KURULUYOR

Ramazan akşamlarında en büyük ilgi ise çocuklardan geldi. Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan gezici sahne, hergün farklı mahallede, çocuklar için kuruluyor.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından ramazan ayı münasebetiyle düzenlenen “Hacivat Karagöz Gölge Oyunu” kapsamında Gölge Oyunu Sanatçısı Ahmet Aksoy ile sokak sahneleri düzenleniyor.

Gün içerisinde iki sahne olarak planlanan oyunun birinci sahnesi Masal Park içerisinde, ikinci sahnesi ise Binevler’ de bulunan Şehit Ersin Arslan Parkı içerisinde yapıldı. Gösteriler ayrıca sırasıyla Alleben Göleti, Şahinler Vadisi’nde de gerçekleştirildi. Sokak sahneleri ramazan ayı boyunca farklı mahallelerde devam edecek.Haber 7

HABERE YORUM KAT
YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.