İDO'nun iç hat seferlerinin iptali ertelendi

İDO'nun iç hat seferlerinin iptali ertelendi

İstanbul Deniz Otobüsleri Sanayi ve Ticaret AŞ (İDO), daha önce 1 Aralık'tan itibaren durduracağını açıkladığı iç hat seferlerine yolcuların mağdur edilmemesi için devam edecek.

İDO, 1 Aralık tarihi itibarıyla Sirkeci-Harem hattı dahil, iç hat seferleri olan Bostancı-Beşiktaş, Bostancı-Kadıköy-Yenikapı-Bakırköy, Adalar hatlarının mevcut tarifelere göre hizmet vermeye devam edeceğini bildirdi.

İDO'dan yapılan açıklamada, geçen haftalarda kamuoyuna iç hat seferlerinin 1 Aralık tarihinden itibaren geçici bir süre durdurulacağı yönünde bir bilgilendirme yapıldığı anımsatıldı.

Yönetim Kurulu olarak seferlerin devam etmesi yönünde aldıkları yeni kararın bir geri adım atma değil, çözüm arayışına yönelik görüşmelerini sürdürürken, sadece bir erteleme olduğu belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"İlk açıklamamızdaki mağduriyetlerimizi anlatan maddeler halen geçerli olup, Ulaştırma Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve bankalarla ortak çalışmamız sonucu sorunlarımızın bir çözümünün bulunacağına ve aşılacağına inanıyoruz. Mevcut durumun sürdürülemez olduğunu düşündüğümüz için ilgililerin iradesine ihtiyaç duyulmakta olup, İstanbul halkından gelen yoğun talepler çerçevesinde Yönetim Kurulumuz, iç hatlar hizmetlerimizin iptali kararını geçici olarak ertelemiştir. 1 Aralık 2018 tarihi itibarıyla Sirkeci- Harem hattı dahil, iç hat seferlerimiz olan Bostancı-Beşiktaş, Bostancı-Kadıköy-Yenikapı-Bakırköy, Adalar hatlarımız mevcut tarifelerimize göre hizmet vermeye devam edecektir."

Kaynak: AA 

HABERE YORUM KAT
YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.