1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Huzur ortamı eğitime yaradı
Huzur ortamı eğitime yaradı

Huzur ortamı eğitime yaradı

MEB’in atadığı 15 bin öğretmenden bin 328’inin görev yapacağı Şırnak’ta eğitimci sayısı 7 bin 424’e ulaştı, öğretmen açığı yüzde 90 kapandı.

A+A-

Terör olayları nedeniyle genellikle ön yargıyla bakılan, öğretmen sirkülasyonunun sık yaşandığı Şırnak, çözüm süreciyle sağlanan huzur ve güven ortamında artık tercih edilir hale geldi.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın 5 Şubat’ta atadığı 15 bin öğretmenden bin 328’inin görev yapacağı Şırnak’ta eğitimci sayısı 7 bin 424’e ulaştı, öğretmen açığı yüzde 90 kapandı. Terör olayları nedeniyle genellikle ön yargıyla bakılan, öğretmen sirkülasyonunun sık yaşandığı Şırnak, çözüm süreciyle sağlanan huzur ve güven ortamında artık tercih edilir hale gelirken ilde bu sayede eğitim kalitesinin de artması hedefleniyor. Çözüm sürecinden önce 5 bin 212 öğretmenin görev yaptığı kentte son atama ile öğretmen sayısında meydana gelen artış ilde pozitif ayrımcılık olarak değerlendirildi.

YÜZDE 9’U ŞIRNAK’A ATANDI

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, en çok öğretmenin Şırnak’a atanmasının kentte heyecanla karşılandığını söyledi. “Türkiye’nin 80 iline yüzde 90, Şırnak’a ise tek başına yüzde 9 gibi bir oranla öğretmen ataması yapıldı. En fazla öğretmen Şırnak’a atandı” diyen Alagöz, kentte göreve başlayacak öğretmenlerle açığın yüzde 90 kapandığını belirtti. Alagöz, ildeki öğretmen açığını daha önce yaklaşık bin 500 ücretli öğretmenle karşılamaya çalıştıklarını ifade ederek, yeni atanan öğretmenlerin de katkısıyla eğitimde kalitenin artmasını hedeflediklerini kaydetti.

İLK SIRADA TERCİH EDİLİYOR

Alagöz, ildeki eğitim başarısının da arttığını belirterek şöyle devam etti: “Çözüm süreciyle öğretmenler Şırnak’ı daha fazla tercih etmeye başladı. Hatta öğretmenlerin ilk tercihleri arasında yer alıyor. Yeni öğretmenlerin göreve başlamasıyla eğitim kalitesi de artacak, çözüm süreci ve kardeşlik ortamı devam ettiği sürece sirkülasyon azalacaktır.”

Haberler 

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.