Husumetli aileler Kur'an'ın altından geçerek barıştı

Husumetli aileler Kur'an'ın altından geçerek barıştı

​Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde iki aile arasında başlayan husumet, arabulucuların devreye girmesiyle barışla neticelendi

Viranşehir ilçesine bağlı Yeşilalıç Mahallesi'nde yaklaşık bir ay önce akraba olan iki aile arasında çıkan kavgada bir kişi hayatını kaybetti.

Olayın ardından Tuğuç ve Altay aileleri arasında başlayan husumeti sona erdirmek için ilçedeki kanaat önderleri ve İlçe Belediye Başkanı Salih Ekinci arabulucu oldu. Arabulucuların devreye girmesiyle husumetli ailelere barışmaya karar verdi. Ailelerin barışması vesilesiyle bir program düzenlendi.

Viranşehir Kültür Merkezi'nde düzenlenen barış programına Viranşehir İlçe Kaymakamı Önder Çengel, Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, siyasi partitemsilcileri, İlçe Müftüsü Mahmut Kaya, Viranşehir’in önde gelen kanaat önderleri ve iki ailenin yakınları ile çok sayıda kişi katıldı.

Aralarında husumet bulunan iki ailenin fertleri, tekbirler eşliğinde Kur'an-ı Kerim’in altından geçerek barış yemininde bulundu.

Viranşehir Kaymakamı Çengel, bu barışa katkısı olan başta Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci olmak üzere tüm herkese teşekkür etti.

Viranşehir Belediye Başkanı Ekinci de yaptığı konuşmada, birlik ve beraberliğe vurgu yaparak, barışta etkisi olan kanaat önderleri Heci Batur, Mehmet Çınarcı ve Halil Öden ile barış için girişimleri sonuçsuz bırakmayan iki aileye de teşekkür etti.

Barış sağlanmasından dolayı mutlu olduklarını vurgulayan Ekinci, "İnşallah her günümüz böyle olur." temennisinde bulundu.

İLKHA

HABERE YORUM KAT
YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.