Hüsnü Bayramoğlu Ağabeyin Mevlid-i Şerif lahikası

Hüsnü Bayramoğlu Ağabeyin Mevlid-i Şerif lahikası

Mevlid-i Şerifinizi tebrik etmekle beraber tesanüde, uhuvvete, birlik ve beraberliğe...

‎بِاسْمِهِ سُبْحَانَهُ

Aziz, Sıddık Kardeşlerim;

Evvelâ: Mevlid-i Şerifinizi ruh u canımızla tebrik ediyoruz ve muvaffakıyetinizi ve Nurlar’ın fevkalâde te’sirli intişarlarını sizlere müjde ediyoruz ve Nurcuları tebrik ediyoruz. (Nur Aleminin Bir Anahtarı, 49)

Kardeşlerimiz,

Cenab-ı Hakk’a böyle bir Kur’an hizmeti ve İslam davası içerisinde bulunduğumuz ve maddi manevi herşeyini İman ve Kur’an hizmetlerine feda eden böyle bir Üstad’a talebe olduğumuza şükrediyoruz. Çok kıymetli bir hizmetin içerisindeyiz.

Üstadımız; "Madem biz böyle sarsılmaz ve en yüksek ve en büyük ve en ehemmiyetli ve fiat takdir edilmez derecede kıymettar ve bütün dünyası ve canı ve cânânı pahasına verilse yine ucuz düşen bir hakikatın uğrunda ve yolunda çalışıyoruz" (Şualar/320) buyuruyor. 

Nurun birinci talebesi Hulusi Bey’in şu fıkrası; "Risaletü’n-Nur şâkirdleri dikkat etseler, daha bu fâni âlemde iken Livâü’l-Hamd-i Ahmedî (Aleyhissalâtü Vesselâm) altında bulunduklarını inayet-i Hak’la anlarlar." (Sikke-i Tasdiki Gaybî/181) hizmetimizin kıymetini ifade ediyor.

Muazzez Üstadımızın tebrikleriyle biz de sizlerin Mevlid-i Şerifinizi tebrik etmekle beraber tesanüde, uhuvvete, birlik ve beraberliğe matuf hem dahilde hem hariçte Nur’un fütuhatını tebrik ediyor, bu kudsi hizmette tam sadakat ve kanaat ve sarsılmaz bir sebat ile devam etmeyi hem Resul-u Ekrem'in (asm) sünnet-i seniyyesine sizi ve bizi tam muvaffak eylemesine rahmet-i İlâhiyyeden niyaz ediyoruz.

HABERE YORUM KAT
YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.