Hollanda’da Kur’an-ı Kerim’e büyük ilgi

Hollanda’da Kur’an-ı Kerim’e büyük ilgi

Hollanda’da bir grup Müslümanın başlattığı ücretsiz Hollandaca Kur’an-ı Kerim dağıtma kampanyası büyük ilgi gördü.

A+A-

Yasin Yağcı'nın haberi:

Ülke genelinde iki haftalık süre zarfında binlerce Kur’an-ı Kerim dağıtan Müslümanlar, yıl içinde bu sayının 100 bine ulaşmasını hedefliyor.

Kampanyaya öncülük eden, sonradan İslamiyet'i seçenlerin kurduğu Müslümanlığı Keşfet adlı derneğin başkanı Jacob van der Blom, gösterilen yoğun ilginin kendilerini şaşırttığını söyledi.

İlk iki nüshasını Hollanda Kral ve Kraliçe’sine ulaştırdıkları Kur’an-ı Kerim’den bir tane de aşırı sağcı politikacı Geert Wilders’a göndereceklerini ilk kez AA’ya açıklayan Blom, “Yıl içinde 100 bin Kur’an-ı Kerim dağıtmayı hedefliyoruz. İnşallah bu hedefimize ulaşırız” diye konuştu. Blom, 5 yıl içinde Hollanda genelinde Kur’an-ı Kerim’i merak eden herkese ulaşmayı hedeflediklerini dile getirdi.

Bundan sonraki çalışmalarından birisinin de otel odalarına Kur’an- Kerim koymak olacağına işaret eden Jacob van der Blom, “Tıpkı İncil gibi otel odalarında Kuran’ın da yer almasını istiyoruz. Bununla bağlantılı okullara, kütüphanelere, yaşlı merkezlerine, doktor ve dişçilerin bekleme salonlarına da kutsal kitabımızı yerleştirmek için çaba harcayacağız” diye konuştu.

AA

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.